İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYERÖNE ÇIKAN HABERLER

Cem Melih Özden, Abbott Nutrition Türkiye Genel Müdürü oldu

Abbott Nutrition Türkiye'nin yeni genel müdürü, sektörün deneyimli isimlerinden Cem Melih Özden oldu.
Abbott Nutrition Türkiye’nin yeni genel müdürü, sektörün deneyimli isimlerinden Cem Melih Özden oldu.

Sektördeki 17 yıllık deneyimi süresince Türkiye’nin yanı sıra, global ve bölgesel olarak farklı rollere liderlik eden Cem Melih Özden, yeni görevine 1 Eylül 2023 itibarıyla başladı.

Cem Melih Özden hakkında 

ODTÜ İşletme ve Ekonomi bölümlerinden mezun olan Cem Melih Özden, BAT’de iş hayatına başladı. 2007 yılında ilaç sektörüne geçiş yapan Özden, 2012 yılına kadar AstraZeneca’da satış ve pazarlama alanlarında farklı görevler üstlendi. 2012 yılında katıldığı Abbvie’de Ulusal Satış Müdürlüğü, Ticari Mükemmelliyet Direktörlüğü ve ardından İmmunoloji Grubu Direktörlüğünün liderliğini yaptı. Abbvie’de global ve bölgesel görevleri başarıyla yürüten Özden, Humira WE&C (Batı Avrupa ve Kanada) Bölge Ticaret Direktörlüğü görevini yürüttü. Cem Melih Özden, Mayıs 2022’den bu yana Ferring Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Genel Müdürü pozisyonundaydı.

Cem Melih Özden, meslek hayatı boyunca rekabetçi stratejilerin hayata geçirilmesi, yüksek performanslı öğrenen organizasyonların inşa edilmesi, bölümler ve coğrafyalar arası iş birlikleri geliştirerek ve çeşitlilikten faydalanarak, değişim çalışmalarına liderlik edilmesi konularında başarılı çalışmalara imza attı.

Yorum yaz