İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Cem Melih Özden, Ferring Türkiye Genel Müdürü oldu!

Dünyanın her yerinde çocuk ve yetişkinlerin hayat kalitesini artıran özgün ilaç tedavileri geliştiren Ferring Türkiye’de; sektörün deneyimli isimlerinden Cem Melih Özden, genel müdür olarak şirketin liderliğini devraldı.
Dünyanın her yerinde çocuk ve yetişkinlerin hayat kalitesini artıran özgün ilaç tedavileri geliştiren Ferring Türkiye’de; sektörün deneyimli isimlerinden Cem Melih Özden, genel müdür olarak şirketin liderliğini devraldı.

Üreme sağlığı, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, gastroenteroloji ve endokrinoloji alanlarında yenilikçi ürünleri tanımlama, geliştirme ve pazarlamaya yönelik araştırma odaklı bir ilaç şirketi olan Ferring Türkiye’de yeni genel müdür Cem Melih Özden oldu.

Sektördeki 15 yıllık deneyimi süresince Türkiye’nin yanı sıra, global ve bölgesel olarak farklı rollere liderlik eden Cem Melih Özden, yeni görevine Mayıs 2022 itibarıyla başladı. Özden, Ferring Türkiye Genel Müdürü olarak Türkiye organizasyonunun bölgedeki güçlü konumunu devam ettirerek organizasyonun büyüme ajandasındaki hedeflerinin hayata geçirilmesine liderlik edecek.

Cem Melih Özden hakkında 

ODTÜ İşletme ve Ekonomi bölümlerinden mezun olan Cem Melih Özden, BAT’de iş hayatına başladı. 2007 yılında ilaç sektörüne geçiş yapan Özden, 2012 yılına kadar AstraZeneca’da satış ve pazarlama alanlarında farklı görevler üstlendi. 2012 yılında katıldığı Abbvie’de Ulusal Satış Müdürlüğü, Ticari Mükemmelliyet Direktörlüğü ve ardından İmmunoloji Grubu Direktörlüğünün liderliğini yaptı. Abbvie’de global ve bölgesel görevleri başarıyla yürüten Özden, Ferring Türkiye organizasyonuna katılmadan önce son olarak Humira WE&C (Batı Avrupa ve Kanada) Bölge Ticaret Direktörlüğü görevini yürüttü.

Cem Melih Özden, meslek hayatı boyunca rekabetçi stratejilerin hayata geçirilmesi, yüksek performanslı öğrenen organizasyonların inşa edilmesi, bölümler ve coğrafyalar arası iş birlikleri geliştirerek ve çeşitlilikten faydalanarak, değişim çalışmalarına liderlik edilmesi konularında başarılı çalışmalara imza attı.

Yorumlar (1)

  1. […] Ticaret Direktörlüğü görevini yürüttü. Cem Melih Özden, Mayıs 2022’den bu yana Ferring Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Genel Müdürü […]

Yorum yaz