İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Berrak Yücel, AstraZeneca Türkiye Biyofarma İş Birimi Direktörü oldu!

Satış, pazarlama ve liderlik alanlarında uzun yıllardır üstlendiği görevlerle ilaç sektöründe güçlü bir deneyime sahip olan Berrak Yücel, AstraZeneca Türkiye'de Biyofarma İş Birimi Direktörü pozisyonunda göreve başladı.
Satış, pazarlama ve liderlik alanlarında uzun yıllardır üstlendiği görevlerle ilaç sektöründe güçlü bir deneyime sahip olan Berrak Yücel, AstraZeneca Türkiye’de Biyofarma İş Birimi Direktörü pozisyonunda göreve başladı.

Berrak Yücel, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2000 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Montana State Üniversitesi’nde Kimya Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına akademik alanda, Montana State Üniversitesi’nde başlayan Yücel, 5 sene boyunca çalıştığı bu üniversitede Öğrenci Asistanı ve Araştırma Asistanı görevlerini üstlendi. 2001 yılında Türkiye’ye dönerek, Novartis İlaç’ta göreve başlayan Yücel, burada çalıştığı 21 yıl boyunca sırasıyla; Tanıtım Temsilcisi, Ürün Yöneticisi, Kıdemli Ürün Yöneticisi, Pazarlama Müdürü, Nörobilim İş Birimi Direktörü rollerinde görev aldı. Yücel, AstraZeneca Türkiye’ye katılmadan önce son olarak aynı firmada Kardiyovasküler & Renal & Metabolizma İş Birimi Direktörü pozisyonunda çalışmalarını sürdürüyordu.

Aynı zamanda AstraZeneca Türkiye Yönetim Kurulu üyesi de olacak Berrak Yücel, bundan sonraki görevine AstraZeneca Türkiye Biyofarma İş Birimi Direktörü olarak devam edecek.

Yorum yaz