DERMOKOZMETİKGÜZELLİKGÜZELLİK ÜRÜNLERİSAÇ BAKIMIYAŞAM

Saç onarımında geleceğin teknolojisi

AVEDA’NIN YENİ BOTANICAL REPAIR™ KOLEKSİYONU İLE SAÇLARINIZI EN GÜÇLÜ HALİNE DÖNÜŞTÜRÜN

Çevre liderliği ve sorumluluğuna örnek oluşturma misyonuna sahip yüksek performanslı saç bakım markası olan Aveda, bitkilerin onarım teknolojisini kullanarak saçı anında güçlendiren, onaran ve dönüştüren devrim niteliğindeki yeni koleksiyonunu duyuruyor. Aveda, yeni Botanical Repair™ serisini geliştirirken markanın botanik laboratuvarında 6 yıldan fazla süre boyunca araştırma yaptı. Aveda’nın kimya, organik kimya, polimer kimyası ve farmakognozi disiplinlerinden oluşan uzman ekibi, yıpranmış saçlar için yoğun onarım sağlayabilen güçlü ve etkili bitki teknolojilerini araştırdı. Bu uzman ekip çok yönlü bir yaklaşım belirleyerek, saçın üç temel katmanına da içten dışa bakım yaparak yoğun onarım sağlayabilen sinerjik çalışan bir teknoloji yarattı. Bitkilerin gücüyle 3 katmanlı saç onarım teknolojisi, saçı anında onarıp güçlendirerek dönüştürüyor. Sonuç: Botanical Repair™ – yüksek performanslı, vegan, %93 doğal türevli bakım serisi perakende ve profesyonel bakım ürünleriyle tüketiciyle buluşuyor.

Aveda’nın Saç Bakım ARGE Direktörü PhD Camille Sasik, “Saç onarımı tüketicilerimiz tarafından en fazla talep edilen saç bakımı ihtiyaçlarından biri. Uzman ekibimiz bu ihtiyacı karşılamak için yeni teknolojilerle doğal içerikleri sürekli olarak araştırmakta ve incelemektedir. Botanical Repair™ serisinin geliştirilmesi 6 yıl boyunca dünya çapında en güçlü bitkisel içerikleri araştırdık ve farklı içerik kombinasyonlarını test ederek mümkün olan en güçlü faydayı sağlamayı hedefledik. Sonuç ise sacha inchi, avokado ve organik sertifikalı yeşil çay gibi güçlü bitkisel içeriklere sahip %93 doğal olarak türevli* Botanical Repair™ serisi. Botanical Repair™ serisinin devrim yaratacak ileri bitkisel teknolojisi sayesinde saç içinde yeni bağlar oluşturarak saçı içten dışa onarıyor ve güçlendiriyor.” yorumunda bulunuyor.

Botanical Repair™, bitkilerin gücü ile saçın 3 temel saç katmanını onarıyor ve güçlendiriyor. Bitkisel moleküller saçın yapısal bütünlüğünü güçlendirmek için kritik bir öneme sahiptir. Bitkisel moleküller saçın iç yapısında bulunan bağlarını çoğaltırken, zengin besleyici bitkisel harman ise kırılmayı önlemek için saçı yumuşatıyor ve kolay taranır hale getiriyor. Sonuç: Gözle görülür biçimde daha canlı, parlak ve doğanın gücüyle hayat kazanmış saçlar. Saçlar hiç yıpranmamış gibi görünüyor ve hissettiriyor.

Botanical Repair™ yıpranmış ve onarım ihtiyacı olan tüm saç tipleri ve dokuları için formüle edilmiştir. Boyalı ve kimyasal işlem görmüş saçlar için de kullanımı güvenlidir. 

Botanical Repair™ 3 katmanlı saç onarımı nasıl çalışıyor?

Saçı korteksinde onarıyor: Bitkisel moleküller ile saç bağlarını çoğaltıyor ve saçları içten dışa onarıyor.
Kütikülde önlüyor: Aveda’nın avokado, organik sertifikalı yeşil çay ve sacha inchi içeren zengin besleyici bitkisel harmanı saçı kolay taranır hale getiriyor ve kırılmayı önlemeye yardımcı oluyor.
F-katmanında koruyor: Aveda’nın bitkisel türevli kompleksi saçın f-katmanını taklit ediyor ve saçı gelecekteki hasarlardan koruyan, saç kütikülünün yüzeyini “mühürleyen” yağ asidinden yapılmış görünmez, suya dayanıklı bir lipit tabakası oluşturuyor.

Saçlarınızdaki dönüşüme profesyonel Botanical Repair™ onarım servisi ile başlayın. 10 dakika gibi kısa bir sürede 5 kat daha güçlü saçlara sahip olun. Aveda yetkili salonlarında hizmete sunulan botanical repair™ profesyonel salon bakımı, yıpranmayı önemli ölçüde azaltmak için saçı güçlendiriyor, onarıyor ve renklendirme işlemi sırasında saçın korunmasına yardımcı olarak saçı daha güçlü, gözle görülür bir şekilde parlak ve canlı hale getiriyor.

Uzmanlar, Botanical Repair™ profesyonel onarım servisi sonrasında, serinin perakende ürünleriyle saçınızı evde de onarıp güçlendirmeye devam etmenizi öneriyorlar.