İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Polifarma, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı

Yüzde 100 yerli sermayeli Polifarma İlaç, koronavirüs pandemisine karşı üretim tesislerinde aldığı önlemlerle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimlerinin ardından uluslararası geçerliliği bulunan Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı. Yapılan denetimlerin ardından verilen bu belgeyle Polifarma, TSE’nin yayınladığı Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na uygun olarak üretim yaptığını ve hijyeni en üst düzeyde tuttuğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Uluslararası geçerliliğe sahip Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi, üretim tesisinden giriş çıkışlara, yemekhanelerden ofise kadar tüm alanlarda enfeksiyon önleme ve kontrol eylem planları dahilindeki önlemlere uyulup uyulmadığı, temizlik ve dezenfeksiyon planları hazırlanıp hazırlanmadığı gibi birçok konunun incelenmesi sonucunda veriliyor.

Vildan Kumrulu

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu: “Tüm dünya zorlu bir dönemden geçiyor. Bu süreçte yerli ve milli bir şirket olarak koronavirüs sürecinde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. Hastalığın tedavisi için kollarımızı sıvadık. Yoğun bakımda bulunan ve oral yoldan beslenemeyen hastaların tedavisinde kullanılmak üzere özel izinle ilaç üretimini gerçekleştirip koronavirüsle mücadelede yerimizi aldık. Ayrıca, bu süreçte çalışma arkadaşlarımız ile onların ailelerinin sağlığı ve güvenliği için tüm tedbirleri aldık. Ciddi tedbirler sonrasında verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi ile de bunu tescillemiş olduk” dedi.