HASTANESAĞLIK

Hastane başhekimi iki ödüle birden layık görüldü

Hastane başhekimi iki ödüle birden layık görüldü

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Nurten Küçükçakır’a iki anlamlı ödül…

Romatem Bursa Hastane Başhekimi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nurten Küçükçakır, hastaların geri dönüşlerinin değerlendirmesiyle yapılan oylama sonucu ‘Gold Faces Of Turkey’ ve ‘Türkiye Vizyon Ödülleri’nin sahibi oldu.

İki ödül ile başarısını taçlandıran Küçükçakır törende yaptığı konuşmada; “Bu ödülü, pandemi döneminde tüm özverisi ile çalışan sağlık çalışanları ve ekip arkadaşlarım adına alıyorum” ifadelerini kullandı.

İş, sanat ve cemiyet hayatının önemli isimlerinin katılımları ile 7 Ağustos Pazartesi günü düzenlenen ‘Gold Faces Of Turkey’ ve 8 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen ‘Türkiye Vizyon Ödülleri’ne Uzm. Dr. Nurten Küçükçakır damga vurdu. Romatem Hastanesi’nde fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı olarak çalışan Hastane başhekimi Uzm. Dr. Küçükçakır, yıl boyunca sağlanan hasta geri dönüşleri ile 2 ödülün de sahibi oldu.

Törende yaptığı konuşmada bir insanın hayatına dokunmanın çok önemli olduğuna değinen Küçükçakır, “Dünyadaki en büyük mutluluk bir kişinin iyileştiğini gözlerimizle görmek. Bizim işimiz fizik tedavi olduğu için hastalara dokunurken hayatlarına da dokunuyoruz. Örnek vermek gerekirse tedavisinde gelişim gösteren birçok felçli hasta bağımsız olarak birçok ihtiyacını karşılayabiliyor. Bu durum kişinin hayatında büyük etki yaratıyor. Bu, tabiki ekip işi. O yüzden bu ödülü hem ekip arkadaşlarım hem de yaşadığımız bu hassas süreçte canla başla çalışan sağlık çalışanları adına alıyorum” dedi.

Video Konferans