İLAÇ ENDÜSTRİSİSAĞLIK

Öykü Dalgün Acar, Pierre Fabre Türkiye İK Direktörü oldu

Öykü Dalgün Acar, Pierre Fabre Türkiye İK Direktörü oldu

Pierre Fabre Türkiye’de İnsan Kaynakları Direktörü Ataması

Türkiye’de ilaç ve dermokozmetik alanında faaliyet gösteren Pierre Fabre’de Öykü Dalgün Acar; insan kaynakları direktörü pozisyonunda görevine devam edecek.

Kariyerine Eczacıbaşı-Baxter’da başlayan Öykü Dalgün Acar, insan kaynakları alanının birçok farklı fonksiyonunda ve farklı pozisyonlarında görev aldı. Eczacıbaşı-Baxalta ve sonrasında Shire’ın dönüşüm ve birleşme süreçlerinde etkin rol oynayan Acar, Shire İlaç bünyesinde İsrail İnsan Kaynakları Müdürü ve EAMEA Bölgesi İnsan Kaynakları Proje Lideri görevlerini eş zamanlı olarak yürüttü. Acar, 2019 yılında katıldığı Pierre Fabre Türkiye organizasyonunda son olarak insan kaynakları müdürü pozisyonunda çalışıyordu.

10 yıldan fazla insan kaynakları deneyimine sahip olan Acar, Gazi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olup, bu süre zarfında değişim programıyla Fransa’da eğitim gördü, sonrasında yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi alanında tamamladı.

Pierre Fabre hakkında

Vizyon sahibi bir eczacı botanikçi ve tutku dolu bir girişimci olan Mösyö Pierre Fabre’nin, 1951 yılında kurduğu eczaneyle başlangıç yaptı. Bugün Onkoloji, Kadın Sağlığı, Üroloji, Tüketici Sağlığı ve Dermokozmetik alanlarında faaliyet gösteren, uluslararası şirketler grubuna dönüşmüştür. Pierre Fabre Laboratuvarları, Avrupa’nın en büyük ikinci bağımsız özel ilaç laboratuvarı olarak hizmet vermektedir. Ürünlerini geliştirirken doğanın sunduklarını kullanan gelirinin anlamlı bir kısmını Pierre Fabre Vakfı aracılığı ile geniş kapsamlı sosyal sorumluluk projelerinde kullanan grubun bu çalışmaları, Eccocert tarafından Mükemmel sertifikası ile derecelendirilmiştir. Köklerinden ve değerlerinden hiç kopmadan dünyaya açılan Pierre Fabre Grubu, gelirinin anlamlı bir kısmını Pierre Fabre Vakfı aracılığı ile özellikle Afrika ve Uzakdoğu’daki projelerde insanlara sağlık götürmek için ayırır. Grup, her yıl elde ettiği karın anlamlı bir kısmını, Onkoloji ve Dermatoloji alanlarında yürütmekte olduğu Ar&Ge çalışmalarına aktarmaktadır. Pierre Fabre; her türlü güzelliğin öncelikle sağlıktan geçmesi gerektiğinin bilinciyle hareket eder; bunun yanında botanikçi kimliği sayesinde ürünlerini en doğal yöntemlerle geliştirir.