AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞIİLAÇ ENDÜSTRİSİSAĞLIKTÜKETİCİ SAĞLIĞI

GSK Tüketici Sağlığı 1030 diş hekimiyle buluştu

GSK Tüketici Sağlığı 1030 diş hekimiyle buluştu

GSK Tüketici Sağlığı ev sahipliğinde, alanında uzman konuklarla, diş hekimliğinin geleceği ve bu alandaki yeni teknolojiler konuşuldu

Ağız bakımının öncü markaları Sensodyne, Parodontax ve Corega ailesi; ‘Geleceğin Diş Hekimliğini Birlikte Tasarlıyoruz’ sloganıyla ‘Diş Hekimliğinde Dijital Dönüşüm’ konulu bir webinar düzenledi. Sunuculuğunu Ali İhsan Varol’un yaptığı etkinliğe Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği (EDAD) Başkanı Dr. Kübel İltan Özkut, Teknoloji İletişimcisi Dr. Sertaç Doğanay ve etkinliğin ev sahipliğini de üstlenen GSK Tüketici Sağlığı Genel Müdürü Özlem Kaynak konuşmacı olarak katıldı.

Dijital dönüşüm ve gelecek trendleriyle birlikte dijital dünyada diş hekimliğinin konuşulduğu etkinliğe diş hekimleri yoğun ilgi gösterdi. 1.030 diş hekiminin katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan GSK Tüketici Sağlığı Genel Müdürü Özlem Kaynak diş hekimlerinin mesleki gelişimlerini desteklemeye yönelik kurdukları GSK Health Partner platformunu da duyurduğu açılış konuşmasında, “COVID-19 nedeniyle tüm dünya olarak çok zorlu bir süreç geçiriyoruz ve bu sürecin ne kadar devam edeceğiyle ilgili de henüz netleşmiş bir tarih yok. Bu zorlu dönemde fedakârca mücadeleleri için tüm hekimlere binlerce kez teşekkür ederek başlamak istiyorum. GSK Tüketici Sağlığı olarak bizler de bu zorlu süreçte değerli hekimlerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla yenilikçi teknolojiler ve inovasyonlar gerçekleştiriyoruz. Yoğun araştırmalar ve bilimsel bir yaklaşımla geliştirdiğimiz ve toplantımızda konuşacağımız GSK Health Partner da yeniliklerimizden sadece biri. Bu platform üzerinden ağız sağlığı ile ilgili tüm bilimsel içerikli kaynaklara ve yeniliklere kolayca ulaşabilirsiniz. Bu platformu sizlerin geri bildirimleriyle birlikte de geliştirmeye devam edeceğiz. Ağız sağlığı alanında lider şirket olma sorumluluğumuzla siz değerli diş hekimlerinin hastalarına en etkili tedavi seçeneklerini sunabilmesi için her zamanki gibi sizlerle iş birliği içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Geleceğin diş hekimliğini hep birlikte tasarlamayı umuyoruz” dedi.

Güncel eğitimimizi tamamlamak ve yeni gelişmeleri takip etmek konusunda heyecanlı ve tutkulu bir meslek grubuyuz

‘Dijital Dünyada Diş Hekimliği’ adlı konuşmasında yeni teknolojileri aktaran EDAD Başkanı Dr. Kübel İltan Özkut, “GSK Tüketici Sağlığı’nın hayata geçirdiği bu platform biz diş hekimleri için çok kıymetli. Hekimler olarak pandemi ile beraber çok farklı bir çalışma ortamına girdik. Biz diş hekimleri, güncel eğitimimizi tamamlamak ve yeni gelişmeleri takip etmek konusunda inanılmaz heyecanlı ve tutkulu bir meslek grubuyuz. Diş hekimliği, kendi içinde biraz mühendislik ve sanatçılığı da barındıran aynı zamanda çok da yoğun tempolu çalışılan bir meslek grubu. Dijital dönüşüm her sektörde olduğu gibi bizde de yaşanıyor. Buna adapte olma gücümüzü korumak, bu beklenmeyen pandemi döneminde de yaşadığımız gibi zor şartlarda doğru manevraları yapacak zihne ve fiziki güce sahip olmamız çok önemli” diye konuştu.

Hekimler sosyal medya mecralarını daha aktif kullanmalı

Dijital dönüşüm ve gelecek trendlerini anlatan Teknoloji İletişimcisi Dr. Sertaç Doğanay ise hekimlerin sosyal medya araçlarını bilgi paylaşımı konusunda daha aktif kullanmaları gerektiğine dikkat çekti. Hekimlerin bu platformlarda yeni teknolojileri ve tedavi yöntemlerini anlatmasının hem meslektaşlarının hem de hastaların bilgi sahibi olması adına önem taşıdığını vurguladı.  

GSK Health Partner, diş hekimlerinin mesleki gelişimlerine odaklanıyor

Ağız sağlığı yaşayan hastalara özel ürünler sunmakla birlikte, hekimlerin mesleki gelişimlerini desteklemeye yönelik dijital hizmetleri de hayata geçiren markanın, bu doğrultuda diş hekimlerine özel olarak tasarlanan GSK Health Partner platformu da toplantıda tanıtıldı. Ağız sağlığı ile ilgili tüm bilimsel içerikli kaynakların ve yeniliklerin paylaşıldığı portalde, hekimlerin günlük uygulamalarında onlara katkı sağlayacak ve hastaların daha iyi bir ağız sağlığına ulaşmasına yardımcı olacak ürünlerle ilgili bilgiler, ağız sağlığı sorunları tanı ve tedavi yöntemleri, numune talebi, hasta bilgilendirme materyalleri, klinik araştırma özetleri ve videolar yer alıyor.