BANKACILIK & SİGORTACILIKEKONOMİENDÜSTRİ

Anadolu Sigorta’dan yurt dışında da Covid-19 teminatı

Anadolu Sigortadan yurt dışında da Covid-19 teminatı

ANADOLU SİGORTA’DAN YURT DIŞI COVID-19 GÜVENCESİ 

Sigortalılarının yurt dışına güvenle seyahat edebilmeleri için ek hizmetler sunan Anadolu Sigorta, seyahat sigortası ürün kapsamını, tanısı yurt dışında koyulmuş COVID-19 giderlerini de kapsayacak şekilde genişletti. Temmuz ayının sonunda uygulamaya alınan bu yeni teminatı sigortalıların yüzde 40’ı poliçelerine eklemeyi tercih etti

Anadolu Sigorta, yurt dışı seyahat sigortası ile sigortalıların ihtiyaçlarına yönelik hizmet yelpazesini çeşitlendirmeye devam ediyor. Koronavirüs yayılma hızını düşürebilmek ve riski azaltabilmek için 2020 yılı Mart – Haziran ayları arasındaki uçuş kısıtlamaları, bu dönem aralığındaki seyahat sigortası taleplerinde düşüşe sebep olmuştu. Temmuz ayı itibarıyla taleplerin yeniden yükselmesiyle birlikte, Anadolu Sigorta, güvenli seyahat imkanı sağlamak için bir yenilik daha hayata geçirdi. Sigortalıların yurt dışı seyahatleri boyunca yaşayabileceği kaza ve ani rahatsızlık sonucu tedavi ve nakil harcamalarını teminat altına alan Anadolu Sigorta, tanısı yurt dışında koyulmuş COVID-19 giderlerini de karşılamaya başladı. Yurt dışı seyahat sigortası ürününe seçimli olarak, ek prim karşılığında eklenebilecek COVID-19 teminatı, ürünün geçerli olduğu tüm Schengen ülkeleri ve dünya geneline yapılan seyahatlerde geçerli bir hizmet olarak kullanılabiliyor.

Sigortalılarımızın yüzde 40’ı poliçelerine COVID-19 teminatı ekletti 

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Erdinç Gökalp, Anadolu Sigorta olarak yurt dışı seyahat sigortası ürünleriyle standart teminatların ötesinde pek çok riski de güvence altına aldıklarını belirtti. Erdinç Gökalp konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Pandemi sürecinde yeni normalin barındırdığı riskler doğrultusunda; sigortalılarımızın seyahat ederken güvende hissetmeleri için ek teminatlar ve yeni hizmetler sunmaya başladık. Bu yeniliklerimizden biri de Yurt Dışı Seyahat Sigortası ürünümüze seçimli COVID-19 teminatı eklemek oldu. Seyahat Sigortası ürünümüz, sigortalılarımızın yurt dışı seyahatleri boyunca yaşayabileceği kaza ve ani rahatsızlık sonucu tedavi ve nakil harcamalarını teminat altına alıyor. Seyahat Sigortası ürünümüzün kapsamı, tanısı yurt dışında koyulmuş COVID-19 giderlerini de kapsayacak şekilde genişletildi.”

Erdinç Gökalp şöyle devam etti: “Temmuz ayının sonunda uygulamaya aldığımız bu yeni teminatımızı şimdiye dek sigortalılarımızın yaklaşık yüzde 40’ı poliçelerine ekledi. Yurt dışı seyahatlerinde COVID-19’a karşı Anadolu Sigorta güvencesinde olmayı seçti. Sigortalılarımızın COVID-19 nedeniyle oluşan tedavi giderlerini karşılıyoruz. Yurt dışında COVID-19 testi pozitif çıkar ve karantinaya alınırsa da sigortalılarımızın yanındayız. Yurt dışı seyahati sırasında COVID-19 tanısı konulduktan sonra 14 günlük karantina nedeniyle yurt dışında gerçekleşecek masrafları güvencede. Bu güvence kapsamında otel konaklaması, yemek ihtiyacı ve giyim ihtiyacına ait giderleri poliçe limitleri dahilinde karşılıyoruz.”

Türkiye’ye Seyahat Sigortası’na da COVID-19 teminatı eklendi

Anadolu Sigorta ayrıca Türkiye’ye Seyahat Sigortası ürününün kapsamını da COVID-19 giderlerini kapsayacak şekilde genişletti. Yurt dışından Türkiye’ye gelen sigortalıların, Türkiye’deki seyahatleri boyunca oluşabilecek ihtiyaçlarının yanı sıra, COVID-19 giderleri de Anadolu Sigorta güvencesi altına alınıyor.

 

Yorum yaz