İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Sandoz’da üst düzey atama!

Seda Arıca, Sandoz Türkiye İş Geliştirme ve Lisanslama, Portfolyo, İş Mükemmeliyeti ve Stratejisi Direktörü oldu ve Türkiye'ye taşındı.

Medikal, Kreatif, Teknolojik, Sağlıklı Fikirler

Seda Arıca’ya yeni sorumluluklar…

İş geliştirme, proje yönetimi ve klinik çalışmalar konusunda uzmanlaşmış Seda Arıca, Sandoz Türkiye İş Geliştirme ve Lisanslama, Portfolyo, İş Mükemmeliyeti ve Stratejisi Direktörü oldu.

Seda Arıca, 2007 yılından beri uluslararası iş geliştirme ve lisanslama, portföy, proje yönetimi ve klinik çalışmalarda uzmanlaştı. Profesyonel kariyerine 2006-2007 yılları arasında Sanko Holding’te AR-GE ve Proses Mühendisi olarak başladı. Arıca, 2007 yılında Silverway Ltd. Bangkok, Thailand’da İhracat Sorumlusu olarak çalıştı. 2007 ve 2017 yılları arasında Deva Holding/Eastpharma’da iş geliştirme başta olmak üzere çeşitli alanlarda çalıştı. Şubat 2017’de, Deva Holding’deki iş geliştirme, klinik araştırmalar ve proje yönetimi müdürlüğü görevinden, kariyerine Sandoz Almanya Genel Merkezi’nde devam etmek üzere ayrıldı. 2017 Şubat ayından bu yana Sandoz Biopharma İş Geliştirme Bölümü’nde global iş geliştirme ve lisanslama direktörü olarak çalışmakta olan Arıca, bu göreviyle birlikte Almanya Holzkirchen’den Türkiye’ye taşındı.

Seda Arıca’nın iş geliştirme, portfolyo yönetimi, proje yönetimi, iş birliği yönetimi, lisanslama, pazar araştırma, sözleşme yönetimi, klinik araştırma ve müzakere alanlarında uzmanlığı bulunmakta. Arıca, Sandoz Türkiye’de iş geliştirme, lisanslama, portfolyo ve iş mükemmeliyeti ve stratejisi süreçlerinden sorumlu olacak.

Sandoz hakkında:

Novartis Grubu’nun bir divizyonu olan Sandoz, eşdeğer ve biyobenzer ilaçlarda global liderlerdendir. Amacı; karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlara hitap eden yeni ve fiyatı makul yaklaşımlar geliştirerek ve pazara sunarak, hastaların kaliteli ilaçlara erişebilmesine öncülük etmektir. Hedefi, dünyanın öncü ve en değerli eşdeğer ilaç şirketi olmaktır. Yüksek kaliteli ilaçlardan oluşan ve tüm önemli tedavi alanlarını kapsayan geniş portföyü, 2019 yılında 9,7 milyar ABD Doları meblağında satış yapmıştır.

Yorum yaz