İLAÇ ENDÜSTRİSİSOSYAL SORUMLULUK

Novo Nordisk’ten kadın yöneticilere fırsatlar!

Novo Nordisk Türkiye organizasyonu başarıyı ödüllendiren kültürüyle, kadın profesyonellerin kariyerlerinde yükselmelerini destekliyor...

Novo Nordisk Türkiye kadın yöneticilere global kariyer kapılarını sonuna kadar açıyor!..

Novo Nordisk Türkiye, son dönemde yapılan atamalarla, kadın yöneticilerin organizasyonlarında ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gösterdi. Esra Gökşen, Tedaviye Erişim ve Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü olarak Novo Nordisk Türkiye ekibine katılırken, dört kadın yönetici de (Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) (SEEMEA) Bölgesi’ne transfer oldu. Aslı Kurt SEEMEA Diabet İş Ünitesi Direktörü, Didem Özkan SEEMEA İnsan Kaynakları Direktörü, Ayça Öztürk Orhun SEEMEA Biyofarma İş Ünitesi Direktörü ve Tuba Aksoy SEEMEA Regülasyon Direktörü olarak Novo Nordisk dünyasının global yöneticileri arasına katıldı

Novo Nordisk Türkiye organizasyonu başarıyı ödüllendiren ve hep daha iyiye ulaşmayı hedefleyen kültürüyle, kadın profesyonellerin kariyerlerinde yükselmelerini destekliyor. Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde cinsiyet eşitliği uygulamalarına büyük önem veren ve Fırsat Eşitliği Modeli’ni prensip edinen Novo Nordisk, cam tavanları yok ediyor. İşe alımlarda ve terfilerde kadın ve erkek çalışanlara eşit fırsatlar sunan Novo Nordisk Türkiye’de son dönemde birçok yeni yönetici ataması gerçekleşti.

Novo Nordisk Türkiye ailesi yeni bir kadın yöneticiyle gücüne güç katıyor. 1995 yılından beri ilaç sektöründe çeşitli pozisyonlarda yer alan Esra Gökşen, Novo Nordisk Türkiye Tedaviye Erişim ve Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü oldu. Ruhsatlandırma, fiyatlandırma ve pazara erişim konularında oldukça tecrübeli olan Gökşen, 8 Mart dünya kadınlar gününde görevine başlayacak.

Global pozisyonlarda kadın yöneticiler

Son dönemde, Novo Nordisk Türkiye ekibinden 4 kadın yönetici de SEEMEA (Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi’ne transfer oldu. Aslı Kurt SEEMEA Diyabet İş Ünitesi Direktörü, Didem Özkan SEEMEA İnsan Kaynakları Direktörü, Ayça Öztürk Orhun SEEMEA Biyofarma İş Ünitesi Direktörü ve Tuba Aksoy SEEMEA Regülasyon Direktörü olarak atandı. Yeni atanan direktörler görevlerine 110 ülkeyi kapsayan İstanbul’daki bölge yönetim merkezinde devam edecek.

Novo Nordisk Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Türkiye gerek genç ve dinamik nüfusu gerekse de etik değerlere sahip kaliteli iş gücü ile firmamız için vazgeçilemez bir uluslararası yönetim bölgesidir. Türkiye’den geniş bir coğrafyayı yönetmekle kalmıyoruz, aynı zamanda yetenek yönetimi stratejimiz doğrultusunda yönetici arkadaşlarımızı dünyanın farklı bölgesindeki ofislerimizde üst-düzey pozisyonlarda görevlendirerek yönetici de ihraç ediyoruz. Tüm dünyada 84 Türk Türkiye dışında farklı pozisyonlarda Novo Nordisk’te calışmaktadır. Novo Nordisk Türkiye organizasyonu kadın yöneticilerimizin ve çalışanlarımınız başarı hikayeleri ile doludur. Özellikle Türkiye’deki kadın çalışanlarımızın başarıları ve aldıkları uluslararası terfiler bizim için gurur kaynağı oluyor.

Yorum yaz