TIBBİ CİHAZTÜKETİCİ SAĞLIĞI

Astigmatik kırma kusuruna yönelik yumuşak kontakt lens Türkiye’de!

Johnson & Johnson Vision’ın, göz kapağı ile stabil olan tasarım ve HydraLuxe™ teknolojisiyle kalıcı ve net görüş, aynı zamanda maksimum konfor2 sağlayan günlük kullan-at kontakt lensi ACUVUE OASYS® 1-Day for ASTIGMATISM Türkiye’de satışa sunulmaya başladı.
Daha fazla hastaya ulaşmak amacıyla yola çıkan Johnson & Johnson Vision, günlük kullan-at lenslerine bir yenisini daha ekleyerek ürün portföyünü genişletiyor. Astigmatizm kırma kusuruna yönelik tasarlanan, silikon hidrojel torik günlük kullan-at yumuşak kontakt lens1 ACUVUE OASYS® 1-Day for ASTIGMATISM maksimum konfor ve net görüş sağlıyor.

Johnson & Johnson Vision’ın, göz kapağı ile stabil olan tasarım ve HydraLuxe™ teknolojisiyle kalıcı ve net görüş, aynı zamanda maksimum konfor2 sağlayan günlük kullan-at kontakt lensi ACUVUE OASYS® 1-Day for ASTIGMATISM Türkiye’de satışa
sunulmaya başladı.

Görme kusuru olan bireylerin yaklaşık yarısının en az bir gözünde astigmat görülür3 ve tam düzeltmeyle hastanın görüşü iyileşirken yaşam kalitesi de artar4. ACUVUE OASYS® 1-Day for ASTIGMATISM iki teknolojiyi birleştirir:

  • HydraLuxe™ Teknolojisi, bireyin kendi gözyaşı filmiyle bütünleşen gözyaşı benzeri moleküller ve yüksek düzeyde nefes alabilen hidrate edilmiş silikon içerir5. Bu gözyaşı benzeri moleküller, stabil gözyaşı tabakasını desteklemeye ve yorgun göz hissini önlemeye yardımcı olur.
  • Göz Kapağı ile Stabil olan Tasarım, baş ve göz hareketlerinde bile lensin doğru yerde kalmasına yardımcı olmak için göz kapaklarının doğal gücünden yararlanır.

ACUVUE OASYS® 1-Day for ASTIGMATISM, %99 ilk uygulama başarısı6 ve olağanüstü görme performansıyla uygulama verimliliğini destekler6.

Johnson & Johnson Vision Türkiye Profesyonel Eğitim ve Gelişim Müdürü Op. Dr. Banu Arslan, “Astigmatik kırma kusuru olan bireylere en uygun kontakt lens seçeneğini sunmak için yola çıktık. ACUVUE OASYS® markasından beklenen maksimum konforla net görüş sağlayacak bir kontakt lens tasarlamak için en iyi malzeme ve teknolojilerimizi bir araya getirdik. Esas olarak, yerçekimiyle stabil duran ve genellikle alt kısımlara doğru kalınlaşan diğer astigmat lenslerinin aksine ACUVUE OASYS® 1-Day for ASTIGMATISM, göz kapaklarının doğal gücünü kullanarak göze sabitlenir. Aynı zamanda simetriktir ve bu sayede lensle alt göz kapağı arasında minimum etkileşim sağlar” dedi.

ACUVUE OASYS® 1-Day for ASTIGMATISM geniş bir parametre aralığında satışa sunulacaktır. Bu kontakt lens, UVA ışınlarının %96’sından fazlasını ve UVB ışınlarının %99,9’unu bloke ederek birinci sınıf UV koruması sağlar.*

Gözden esinlenen tasarım

Johnson & Johnson Vision, 30 yılı aşkın süredir özellikle kaliteli kontakt lensler üzerinden görme kalitesini iyileştirmeye odaklanarak insanların yaşamlarına önemli farklılıklar katan teknolojiler yaratma hedefinden asla ödün vermiyor.

Göz sağlığı uzmanları, hasta ihtiyaçlarına odaklanarak AR-GE çalışmalarını gözün doğal işlevini tamamlayacak şekilde tasarlanmış yenilikçi çözümler üretmeye yönlendirdi. ACUVUE® markası, göz yapısına uyumlu kontakt lensler geliştirerek, kontakt lens kullanımı sırasında gözün doğal sağlığını en üst seviyeye çıkarmayı hedefler. Bu sayede hastalara ve göz sağlığı uzmanlarına olağanüstü bir deneyim sunar.

Johnson & Johnson Vision hakkında

Johnson & Johnson Sıhhi Malzeme Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bünyesinde hizmet veren Johnson & Johnson Vision, dünya çapında göz sağlığının yörüngesini değiştirme cesaretiyle faaliyetlerine devam ediyor. Şirketleri vasıtasıyla göz sağlığı profesyonellerinin, hastalarına daha iyi sonuçlar sunabilmesini sağlayan yeniliklerle birlikte refraktif kusurlar, katarakt ve göz kuruluğu gibi ihtiyaçları ele alan ürünler ve teknolojiler geliştiriyor. Johnson & Johnson Vision, en çok ihtiyaç duyan topluluklarda kaliteli göz sağlığına erişimi arttırmak, insanların daha iyi görmesine ve daha iyi yaşamasına yardımcı olmak için çalışıyor. Daha fazla bilgi için: https://www.jnjvisioncare.com.tr/

Johnson & Johnson Vision’ı sosyal medyada takip etmek için:
Instagram: @jnjvisiontr
Facebook: jnjvisiontr

Johnson & Johnson medikal şirketleri hakkında

Johnson & Johnson Tıbbi Cihaz Şirketleri olarak, insanların hayatlarını en iyi şekilde yaşamalarına yardımcı oluyoruz. Yüzyılı aşan uzmanlığımıza dayanarak, acil sağlık hizmeti zorluklarının üstesinden geliyor ve insanların sağlık hizmeti deneyimlerini iyileştirirken yeni bakım standartlarına yol açan cesur adımlar atıyoruz. Cerrahi, ortopedi, görme ve girişimsel çözümlerle hayat kurtarmaya yardımcı oluyor ve her yerde herkes için daha sağlıklı bir geleceğin yolunu açıyoruz.

Kaynaklar:

*Tüm ACUVUE® Marka Kontakt Lensler, zararlı UV ışınlarının korneaya ve göze geçişine karşı koruma sağlamaya yardımcı olmak için Sınıf 1 veya Sınıf 2 UV koruma özelliğine sahiptir. UV emici kontakt lensler, gözü ve çevresini tamamen kapatmadıkları için UV korumalı optik veya güneş gözlükleri gibi koruyucuların yerini alamaz. UV ışınlarının geçme miktarı –1.00D lens ile ölçülmüştür.

  1. JJVC data on file 2021. Proportion astigmats accommodated with ACUVUE® Brand Contact Lenses for ASTIGMATISM.
  2. JJVC data on file 2016. Design enhancements and resultant benefits of ACUVUE OASYS Brand Contact Lenses 1-Day with HydraLuxe Technology for ASTIGMATISM
  3. Young G, Sulley A, Hunt C. Prevalence of astigmatism in relation to soft contact lens fitting. Eye Contact Lens. 2011:37(1):20-25.
  4. Nichols J, et al. A comparison of toric and spherical soft contact lenses on visual quality of life and ease of fitting in astigmatic patients. BCLA/NCC conference 2016.
  5. JJVC data on file 2016. HydraLuxe™ Technology Definition.
  6. Straker B, Hamada W, Sulley A, Olivares G. Fitting performance and efficiency with a new silicone hydrogel daily          disposable toric contact lens. Poster presented at: GSLS Conference 2017. 100% of eyes experienced acceptable lens fit at fitting, with 99% experiencing acceptable fit at 1-week follow-up (321/324). Rx aralığı:-1.50 ila -4.00DS arasında, -0.75 ila 1.50DC arasında ve akslar 180 ± 15° veya 90 ± 15°içerisinde. Kabul edilebilir uyum, ≤20 derece mutlak lens rotasyonu ve göz kırpma ile ≤5 derece lens stabilitesi olarak tanımlanmıştır. Bir klinik çalışmada, hastaların %97’si 20/20 veya daha iyi bir monoküler görme keskinliğine ulaştı ve %100’ünde 20/25 veya daha iyi görme keskinliği görüldü.

Yorum yaz