İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Serah Kekeç, AIFD Yatırım Politikaları Direktörü oldu!

Ticaret Bakanlığı'nda Uluslararası Etkinlikler ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Serah Kekeç, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) Yatırım Politikaları Direktörü olarak atandı.
Ticaret Bakanlığı’nda Uluslararası Etkinlikler ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Serah Kekeç, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) Yatırım Politikaları Direktörü olarak atandı.

Serah Kekeç, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Bonn Üniversitesi’nde Avrupa Çalışmaları konusunda yüksek lisans derecesini alan Serah Kekeç, kariyerine 2003 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde başladı ve 2006 yılında Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda görev aldı. 2011-2015 yılları arasında Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçiliği’nde Ticaret Müşavirliği görevini yürüten Serah Kekeç, AIFD’ye katılmadan önce 2019 yılından bu yana Ticaret Bakanlığı’nda Uluslararası Etkinlikler ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı görevini yürütüyordu.

AIFD İstanbul ofisinde görev yapacak olan Kekeç, İnovasyon Politikaları Stratejik Yönetim Komitesi çalışmalarına destek verecek.

Yorum yaz