FARKINDALIKİLAÇ ENDÜSTRİSİNADİR HASTALIKLAR

TRPharm, Fikir Liderleri Dergisi “Nadir Hastalıklar” dosyasında!

Özgün içerik ve grafik tasarımının yanında her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi; yeni sayısı “Nadir Hastalıklar” dosyasında TRPharm İş Birimi Direktörü Doç. Dr. Tolga Tunçel’i konuk etti.
İlaç ve sağlık sektörü yayıncılığında önemli bir boşluğu dolduran ve kendi alanında çok kısa bir sürede kendisine hatırı sayılır bir yer edinen Fikir Liderleri Dergisi’nin Kasım sayısı yayımlandı.

Özgün içerik ve grafik tasarımının yanında her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi; yeni sayısı “Nadir Hastalıklar” dosyasında TRPharm İş Birimi Direktörü Doç. Dr. Tolga Tunçel’i konuk etti. Doç. Dr. Tolga Tunçel ile yapılan röportajın satır başları şöyle:

“Nadir hastalıklar bildiğiniz gibi Türkiye’de nadir değil. Bunların tedavilerinde yeni yeni genetik tedaviler de çıkmaya başladı. TRPharm olarak Türkiye’de bu genetik tedavilerin alt yapısını oluşturmaya ve bu tedavilerin ülkemizdeki hastalar için kolay ulaşılabilir olması için çalışıyoruz.”
“TRPharm olarak nadir hastalıklarda daha çok metabolizma, gastroenteroloji ve immünoloji alanlarında ürünlerimiz var. Burada daha çok nadir hastalıklarda hekimlerimizle bir paydaş olup klinik çalışmalarla Türkiye’ye bilimsel bir katkı sağlamaya ve hasta hayatına dokunmaya çalışıyoruz.”
“Nadir hastalıklarda tedavi olarak dünyadaki ilk jenerikleri Türkiye’de ruhsatlandırdık. Hastalara daha ulaşılabilir hale gelmesi için hem gastroenteroloji hem de pediatrik metabolizma alanlarındaki nadir hastalıklarda alternatif ilaçları Türkiye’de ruhsatlayarak ülkemiz ekonomisine  katkıda bulunduk. Bu tür çalışmalara devam ediyoruz. Nadir hastalıklardaki önemli ürünleri, gerekirse Almanya ve Amerika’daki Ar-Ge laboratuvarlarımızda geliştirip Türk hastalara sunmak için de her türlü iş birliğine açığız.”

TRPharm Nadir Hastalıklar röportajının tamamını okumak için; etik değerlerine, kanunlara ve uyum kurallarına sıkı sıkıya bağlı hareket eden Fikir Liderleri Dergisi’nin ücretsiz abonelik linkinden, önce kayıt olup sonra giriş yapabilir; aynı zamanda daha önce yayımlanmış tüm sayılarına da ulaşabilirsiniz.

Fikir Liderleri Dergisi 3 ayda bir yayımlanıyor ve tamamı sadece hekimler ile sağlık profesyonellerine ücretsiz ulaştırılıyor.

Yorum yaz