ETKİNLİKİLAÇ ENDÜSTRİSİÖDÜLLER

Polifarma’ya Altın Havan’dan Ödül!..

Polifarma’nın DNA’sında fayda üretmenin yattığını söyleyen Kumrulu, bundan sonra hayat için daha çok fayda yaratmak amacıyla yaptıkları tüm sosyal sorumluluk projelerini “Polifayda” çatısı altında gerçekleştireceklerini belirtti. Kumrulu, Polifayda çatısı altındaki projeleri ise şöyle anlattı: “Eğitime fayda için TED ile iş birliği yaparak Ecz. Necdet Nuri Kumrulu burs fonunu hayata geçirdik. Doğa, ve sanat için fayda alanında yeni projeler geliştiriyoruz. Çalışma arkadaşlarımızı da fayda çalışmalarımız içerisine dahil edeceğimiz, onları iş yaşamı dışında toplumsal fayda anlamında da daha aktif göreceğimiz Polifayda ekosistemimiz için ise çalışmalarımız devam ediyor. Polifayda projeleri ile attığımız her adımda daha çok fayda sağlamayı amaçlıyoruz.”
Türkiye sağlık sektöründe 35 yıldır üretim yapan yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma, 11. Altın Havan Ödülleri’nde Türk Eğitim Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği Ecz. Necdet Nuri Kumrulu Burs Fonu ile Altın Havan kazandı.

Yüzde 100 yerli sermayeli Polifarma İlaç, Eczacı Dergisi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Altın Havan Ödülleri’nde “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde ödüle layık görüldü. Türk Eğitim Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Ecz. Necdet Nuri Kumrulu Burs Fonu ile ödül almaktan büyük mutluluk duyuyoruz diyen Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu, Polifarma olarak sadece sağlık alanında değil hayatı daha yaşanabilir kılmak için eğitimden spora, çevreden toplumsal konulara birçok alanda proje üzerine çalıştıklarının altını çizdi.

Burs fonuyla eğitime ve bilimin geleceğine katkı sağlıyoruz

Geçtiğimiz yıl da Altın Havan’da Sürekli Ayaktan Periton Diyaliz cihazı ile “İlaç Dışı İnovasyon” ödülü aldıklarını hatırlatan Kumrulu, “Üretmek DNA’mızda var. Ecz. Necdet Nuri Kumrulu burs fonuyla eğitime ve bilimin geleceğine katkı sağlıyoruz. Üniversitelerin eczacılık fakültelerinde eğitim gören öğrencilere maddi destek sağlıyor, ülkemizi daha iyi yerlere getirecek olan gençlerimizi destekliyoruz” dedi.

Yorum yaz