BİLİMFARKINDALIKFİKİR LİDERLERİ DERGİSİNADİR HASTALIKLARSAĞLIK

“Nadir Hastalıklar Özel Dosyası”, Fikir Liderleri’nde!

Özgün içerik ve grafik tasarımının yanı sıra her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden, alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi, yeni sayısında Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu'nun editörlüğünde çok kapsamlı bir "Nadir Hastalıklar" dosyası hazırladı. Hazırlanan dosyada alanında öncü fikir iderlerinin ülkemizdeki nadir hastalık farkındalık, tanı ve tedavi çalışmaları ile bu alandaki düşünceleri hakkında etraflı bilgiler var.
İlaç ve sağlık sektörü yayıncılığında önemli bir boşluğu dolduran ve bu alanda çok kısa bir sürede kendisine hatırı sayılır bir yer edinen Fikir Liderleri Dergisi’nin Kasım sayısı yayımlandı.

Özgün içerik ve grafik tasarımının yanı sıra her sayısında ele aldığı konuları hem akademiden hem de endüstriden, alanının en etkin isimleriyle sayfalarına taşımasıyla ve konuları derinlemesine, çok yönlü ele almasıyla dikkat çeken Fikir Liderleri Dergisi, yeni sayısında Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu’nun editörlüğünde çok kapsamlı bir “Nadir Hastalıklar Özel Dosyası” hazırladı. Hazırlanan dosyada alanında öncü fikir iderlerinin ülkemizdeki nadir hastalık farkındalık, tanı ve tedavi çalışmaları ile bu alandaki düşünceleri hakkında etraflı bilgiler var.

Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu’nun ifadesiyle; “Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde en önemli sorun genel olarak nadir hastalık farkındalığının gerek hekim, gerek halk ve gerekse sağlık otoritelerinde yetersiz olmasıdır. Özellikle, tıp fakültelerimizin müfredatında genel bir nadir hastalık kavramı ve buna yönelik ders bulunmamaktadır. Çoğu nadir hastalık tedavisiz kabul edilmektedir. Bu da hekimleri nadir hastalık tanı ve tedavisinde atalete sürüklemektedir.”

Fikir Liderleri Dergisi “Nadir Hastalıklar Özel Dosyası” ilginizi çekiyorsa ve Fikir Liderleri Dergisi‘nin tamamını okumak istiyorsanız; etik değerlerine, kanunlara ve uyum kurallarına sıkı sıkıya bağlı hareket eden Fikir Liderleri Dergisi’nin ücretsiz abonelik linkinden, önce kayıt olup sonra giriş yapabilir; aynı zamanda daha önce yayımlanmış tüm sayılarına da ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz