İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Dr. Kemal Kendir, Pfizer Türkiye Ülke Medikal Direktörü oldu!

2018 yılından bu yana Pfizer ailesinin bir üyesi olan ve Pfizer Aşı Medikal Organizasyonu'nda aşı medikal direktörü rolünü başarıyla yürüten Dr. Kemal Kendir, yeni görevinde Pfizer Türkiye Ülke Medikal Direktörü olarak görev yapacak.
2018 yılından bu yana Pfizer ailesinin bir üyesi olan ve Pfizer Aşı Medikal Organizasyonu’nda aşı medikal direktörü rolünü başarıyla yürüten Dr. Kemal Kendir, yeni görevinde Pfizer Türkiye Ülke Medikal Direktörü olarak görev yapacak.

1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Kemal Kendir, pazarlama ve yönetim alanında MBA eğitiminin yanı sıra Washington Üniversitesi’nde farmakoekonomi alanında yüksek lisans yaptı.

Pfizer Türkiye Ülke Medikal Direktörü Dr. Kemal Kendir yeni görevi ile ilgili şunları söyledi: “Pfizer’de bizler “bilim kazanacak” ilkesiyle çalışıyoruz. Amacımız bilimi ve global kaynaklarımızı kullanarak insanların yaşamlarını uzatmak, hastalarımızı anlamlı biçimde iyileştiren ve onların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler geliştirmek. Tecrübemizi ve kaynaklarımızı, bilimin öncülüğü ve işimize olan tutkumuzla birleştirerek, hastaların hayatını temelden değiştirmeyi hedefliyoruz. Bir tıp doktoru olarak böyle büyük bir amacın parçası ve Pfizer’in bir üyesi olmaktan dolayı onur duyuyorum.”

Yorum yaz