İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Berfu Yazıyurt, Pfizer Onkoloji Uluslararası Gelişmiş Pazarlar Bölge Başkanı oldu!

TED Ankara Koleji mezunu olan Berfu Yazıyurt, Bilkent Üniversitesi'nde işletme lisans eğitimini tamamladıktan sonra eğitimine pazarlama ve halkla ilişkiler alanlarında George Washington Üniversitesi'nde devam etti. Pfizer Türkiye'ye 1997'de katılan Berfu Yazıyurt, satış pazarlama direktörlüğü, kurumsal strateji ve iş geliştirme direktörlüğü, pazarlama müdürlüğü, ürün müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlardaki sorumluluklarını başarıyla yürüttü. Pfizer Yerleşik Portföy Türkiye Liderliğinden sonra Pfizer Temel Sağlık Doğu Avrupa Bölge Lideri pozisyonuna atanan Berfu Yazıyurt, bu coğrafyada Pfizer'in dijital dönüşümüne liderlik etti ve portföyün daha fazla hastaya ulaşabilmesi için liderlik takımına yön verdi. Berfu Yazıyurt, son görevinde Pfizer Avrupa Hastane İş Birimi Lideri pozisyonunda İtalya, Almanya, Rusya, Polonya ve Yunanistan'ın da dahil olduğu 35 ülkede hastane portföyünden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev aldı. Hastane portföyünde bulunan hayat kurtaran ilaçların doğru yerde doğru şekilde kullanılabilmesi için ülke organizasyonlarının hasta merkezli dönüşümüne önderlik etti ve 24 senelik kariyeri boyunca çok sayıda yönetici yetiştirdi.
24 yıldır Pfizer ailesinin bir üyesi olan ve 2020’den beri Pfizer Avrupa İkinci Bölge Hastane İş Birimi Lideri rolünü başarıyla sürdüren Berfu Yazıyurt, yeni görevinde Pfizer Onkoloji Uluslararası Gelişmiş Pazarlar Bölge Başkanı olarak Avrupa genelinde 20’den fazla ülkeye ek olarak Japonya, Rusya, Avusturalya, Kore ve Yeni Zelanda’dan da sorumlu olacak.

TED Ankara Koleji mezunu olan Berfu Yazıyurt, Bilkent Üniversitesi’nde işletme lisans eğitimini tamamladıktan sonra eğitimine pazarlama ve halkla ilişkiler alanlarında George Washington Üniversitesi’nde devam etti. Pfizer Türkiye’ye 1997’de katılan Berfu Yazıyurt, satış pazarlama direktörlüğü, kurumsal strateji ve iş geliştirme direktörlüğü, pazarlama müdürlüğü, ürün müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlardaki sorumluluklarını başarıyla yürüttü. Pfizer Yerleşik Portföy Türkiye Liderliği’nden sonra Pfizer Temel Sağlık Doğu Avrupa Bölge Lideri pozisyonuna atanan Berfu Yazıyurt, bu coğrafyada Pfizer’in dijital dönüşümüne liderlik etti ve portföyün daha fazla hastaya ulaşabilmesi için liderlik takımına yön verdi. Berfu Yazıyurt, son görevinde Pfizer Avrupa Hastane İş Birimi Lideri pozisyonunda İtalya, Almanya, Rusya, Polonya ve Yunanistan’ın da dahil olduğu 35 ülkede hastane portföyünden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev aldı. Hastane portföyünde bulunan hayat kurtaran ilaçların doğru yerde doğru şekilde kullanılabilmesi için ülke organizasyonlarının hasta merkezli dönüşümüne önderlik etti ve 24 senelik kariyeri boyunca çok sayıda yönetici yetiştirdi.

Bu şirkete “lider okulu” unvanını kazandıran, insan gelişimine verdiği önemdir

Berfu Yazıyurt yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Pfizer Türkiye, uluslararası arenada yetiştirdiği çok sayıda lider ile prestijli bir konuma sahip. 24 yıldır severek çalıştığım bu şirkete “lider okulu” unvanını kazandıran, insan gelişimine verdiği önemdir. İş dünyasına baktığımızda, kariyer basamaklarını tırmanan kadın oranının olması gerekenin çok altında olduğunu görüyoruz. Son dönemde bu konudaki farkındalık çok arttı; Pfizer de bu alanda çok aktif olan şirketlerden biri. Fırsat eşitliğine önem veren, esnek çalışmayı destekleyen ve çalışanlarının kendilerini geliştirmesi için fırsatlar yaratan şirketlerde uzun yıllar çalışmak, sizin her ortamda başarılı olabilecek bir lider olarak yetişmenizi sağlıyor. Benim de artan sorumluluklar almamda Pfizer Türkiye’de yetişmiş olmamın katkısı büyük. Onkoloji, Pfizer’in çok fazla araştırma geliştirme yatırımı yaptığı, çok kuvvetli bir portföye sahip olduğu ve sürekli yeni lansmanlarla büyüdüğü bir alan. Yeni görevimde Türkiye’den yetişmiş bir kadın lider olarak onkoloji gibi hasta merkezli bir alanda çalışacak olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.”

Yorum yaz