İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Gizem Babayiğit, Boehringer Ingelheim Almanya Klinik Araştırma Hekimi oldu!

Firma; Gizem Babayiğit’in Eylül ayı itibariyle Boehringer Ingelheim Almanya Klinik Araştırmalar ve Operasyonlar ekibinde Boehringer Ingelheim Medicine Excellence 2020 Projesi’nde Klinik Araştırma Hekimi olarak göreve başladığını duyurdu. Yeni görevinde klinik araştırmaların yürütülmesinde medikal danışmanlık hizmetlerinden sorumlu olacağı belirtilen Babayiğit’in bundan sonra çalışma hayatına Almanya’dan devam edeceği aktarıldı. 
Tüm dünyada 50 binden fazla çalışanıyla insan sağlığı, hayvan sağlığı ve biyofarmasötikler olmak üzere üç iş alanında inovasyonlara imza atmakta ve yaşam kalitesini geliştirme hedefiyle çalışmakta olan Boehringer Ingelheim Türkiye önemli atamalarını sürdürüyor.

Firma; Gizem Babayiğit’in Eylül ayı itibariyle Boehringer Ingelheim Almanya Klinik Araştırmalar ve Operasyonlar Ekibi’nde Boehringer Ingelheim Medicine Excellence 2020 Projesi’nde klinik araştırma hekimi olarak göreve başladığını duyurdu. Yeni görevinde klinik araştırmaların yürütülmesinde medikal danışmanlık hizmetlerinden sorumlu olacağı belirtilen Babayiğit’in bundan sonra çalışma hayatına Almanya’dan devam edeceği aktarıldı.

Gizem Babayiğit, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2012 yılında mezun oldu. 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde asistan doktor olarak göreve başlayan Babayiğit, kariyer yolculuğuna 2015 yılında Pfizer firmasında bölgesel medikal gözlemci unvanıyla devam etti. 2018-2021 yılları arasında Boehringer Ingelheim Türkiye bünyesine katılan Babayiğit; Boehringer Ingelheim Medikal İşler Departmanı Spesifik Farma Grubu’nda medikal danışman/medikal bilgi uzmanı ve medikal operasyonlar müdürü gibi önemli roller üstlendi.

 

Yorum yaz