İLAÇ ENDÜSTRİSİNADİR HASTALIKLAR

GEN, yenilikçi tedaviler ve nadir çözümler yolunda durmuyor!

RS Research, yeni bir teknoloji ile akciğer, meme, prostat, pankreas ve yumurtalık kanserlerine yönelik klinik öncesi ve klinik çalışmaların farklı aşamalarında olan 5 ilaç adayı geliştirmiş bir girişim.
Ülkemizde yenilikçi tedavileri ve nadir çözümleri hastalara ulaştıran GEN İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, kanser hastaları için yeni ilaç adaylarını geliştiren biyoteknoloji girişimi RS Research’e yatırım kararı aldı. Bu ortaklık ile, RS Research’ün inovatif ilaç taşıyıcı platform teknolojisi ile portföyündeki ilaç adaylarının klinik geliştirme faaliyetlerinin hız kazanacağı değerlendiriliyor.

RS Research, yeni bir teknoloji ile akciğer, meme, prostat, pankreas ve yumurtalık kanserlerine yönelik klinik öncesi ve klinik çalışmaların farklı aşamalarında olan 5 ilaç adayı geliştirmiş bir girişim. Bu yeni platform teknolojisinin kullanıldığı araştırma ürünlerinin daha az yan etki ile daha yüksek etkilerinin olduğu klinik öncesi çalışmalarda gösterildi.

GEN’den yapılan açıklama şöyle: “GEN tarafından yapılan bu yatırım, GEN’in globalleşme stratejik hedefine de önemli katkılar sunacak değerli bir kilometre taşıdır. Bu araştırma ürünlerinin geliştirilme aşamalarını başarılı bir şekilde tamamlamasını takiben GEN, Türkiye, Rusya ve diğer Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) üyesi ülkeler ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgelerindeki ülkelerde ticarileştirilmesi için (satış, dağıtım ve pazarlama hakları) öncelik hakkını da elde etmiştir.”

GEN üretim tesisi EU GMP onayını aldı

GEN İlaç ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş, ilaç sektörünün önemli bir küresel aktörü olma hedefindeki en değerli kilometre taşlarından birisi olan Avrupa Birliği İyi Üretim Uygulamaları (EU GMP) onayını aldı.

Gerçekleştirilen EU GMP denetimi sonrası Almanya yetkili kurumu tarafından GEN Üretim Tesisi EU GMP sertifikası almaya uygun bulundu. Almanya yetkili kurumu tarafından verilen EU GMP sertifikası dünya çapında kabul gören ve çoğu pazarın düzenleyici otoritesi tarafından karşılıklı tanıma prosedürü ile ruhsatlandırma süreçlerindeki GMP denetimlerinin yerine geçebilen bir sertifika özelliği taşımakta. Firmadan yapılan açıklamada, “GEN üretim tesisinde üretimi gerçekleştirilen ürünlerin ruhsatlandırma süreçlerinin başarı ile tamamlanmasını takiben satış ve dağıtımları gerçekleştirilebilecektir” dendi.

RS Research, yeni bir teknoloji ile akciğer, meme, prostat, pankreas ve yumurtalık kanserlerine yönelik klinik öncesi ve klinik çalışmaların farklı aşamalarında olan 5 ilaç adayı geliştirmiş bir girişim.

 

 

 

 

Yorum yaz