İLAÇ ENDÜSTRİSİİŞ DÜNYASIÖDÜLLER

Pfizer, Fortune 2022’de dünyada en beğenilen ilaç şirketi!

Pfizer Türkiye Genel Müdürü M. Cem Açık, biyoteknoloji şirketi Pfizer'in elde ettiği bu sıralamayla ilgili şunları söyledi: “Bu başarımızın arkasında, başta pandeminin ilk gününden beri COVID-19 ile küresel çapta gösterdiğimiz mücadele ve değerli iş ortağımız BioNTech ile birlikte geliştirdiğimiz, milyonların yaşamına umut olan aşımız olmak üzere; hastaların hayatını değiştiren çığır açan tüm yeniliklerimiz olduğunu biliyoruz. Hasta ve hasta yakını odaklı yaklaşımımız, küresel gücümüz, yenilikçi bakış açımız ve şirket değerlerini paylaşan güçlü ekibimiz sayesinde hedeflerimize ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.”
İş dünyasının saygın dergilerinden olan New York merkezli Fortune, her yıl olduğu gibi 2022’de de ‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ listesini yayınladı. Yaklaşık 3 bin 700 şirket yöneticisi, müdürü ve analistiyle ortaklaşa yapılan anketler sonucuna göre; Pfizer ‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ sıralamasında 236 sıra birden yükselerek dünyanın en beğenilen 4. şirketi oldu. Son 16 yıldır ilk kez Top 50 listesine adını yazdırmayı başaran Pfizer, aynı zamanda listenin üst sıralarında yer alan tek ilaç şirketi oldu.

Pfizer Türkiye Genel Müdürü M. Cem Açık, biyoteknoloji şirketi Pfizer’in elde ettiği bu sıralamayla ilgili şunları söyledi: “Bu başarımızın arkasında, başta pandeminin ilk gününden beri COVID-19 ile küresel çapta gösterdiğimiz mücadele ve değerli iş ortağımız BioNTech ile birlikte geliştirdiğimiz, milyonların yaşamına umut olan aşımız olmak üzere; hastaların hayatını değiştiren çığır açan tüm yeniliklerimiz olduğunu biliyoruz. Hasta ve hasta yakını odaklı yaklaşımımız, küresel gücümüz, yenilikçi bakış açımız ve şirket değerlerini paylaşan güçlü ekibimiz sayesinde hedeflerimize ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.”

Yorum yaz