FARKINDALIKNÖROBİLİMSAĞLIKSOSYAL SORUMLULUK

İstanbul’un köprüleri epilepsi için morardı!

İstanbul’un simgelerinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, epilepsi hastalığıyla ilgili bilinçlendirmeyi hedefleyen "Epilepsi İçin Bak" farkındalık kampanyasının Dünya Epilepsi Günü etkinlikleri kapsamında mor renkle ışıklandırıldı.
İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasını birbirine bağlayan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, epilepsi hastalarının karşılaştıkları ön yargılara dikkat çekmek için mor ışıkla aydınlatıldı

İstanbul’un simgelerinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, epilepsi hastalığıyla ilgili bilinçlendirmeyi hedefleyen “Epilepsi İçin Bak” farkındalık kampanyasının Dünya Epilepsi Günü etkinlikleri kapsamında mor renkle ışıklandırıldı.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin epilepsi hastalarının ve yakınlarının yanlış bilgiler nedeniyle toplumda karşılaştıkları ön yargılarla mücadele etmek için altı yıldır hayata geçirdiği Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyası kapsamında, İstanbul’un köprüleri epilepsi hastalığını sembolize eden mor renge büründü.

Ülkemizde yaklaşık 1 milyon epilepsili birey, evlenmekten çalışmaya kadar sosyal hayatta onları hastalıktan çok daha zorlayan ön yargılarla mücadele etmek zorunda kalıyor.

‘Uzun Lafın Kısası’ epilepsili bireyler okuyabilir, çalışabilir, evlenebilir

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği, farkındalık kampanyasının bu yılki ana söylemi ‘Uzun Lafın Kısası ile bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. #UzunLafınKısası epilepsili bireyler okuyabilir, çalışabilir, başarılı olabilir, evlenebilir ve çocuk sahibi olabilir mesajını veren Türk Epilepsi İle Savaş Derneği, toplumdaki herkesi de farkındalık kampanyasının sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek mor gözlük filtresi aracılığıyla kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Yorum yaz