İLAÇ ENDÜSTRİSİ

AstraZeneca Türkiye, “Milenyum Kuşağı İçin En İyi İşyerleri Listesi”nde!

AstraZeneca Türkiye'nin başarısını değerlendiren AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan şunları söyledi: “Her şeyden önce insana değer veren bir şirket olarak bu listede beşinci kez yer almak bizim için gurur kaynağı. Bu başarımızın arkasındaki en önemli faktörün ‘insana saygı' ilkemiz olduğuna inanıyorum. Bu ilkemizin bir parçası olarak, çalışanlarımızın bağlılığını düzenli olarak ölçmeye ve çalışanlardan aldığımız geri bildirimlerle bağlılığı daha da üst seviyeye çıkarmak için hız kesmeden çalışmaya devam ediyoruz. AstraZeneca İnsan Kaynakları Ekibi olarak yenilikleri takip edip kendimize uyarlıyor, çalışanlarımızı iş hayatlarında destekleyerek başarılı olmalarını sağlayacak fırsatlar oluşturmak için çalışıyoruz. Sadece bilimsel anlamda öncülerden biri olmakla yetinmeyip, sürdürülebilir başarıyı hedefleyen, yenilikçi ve eşitlikçi insan kaynakları kültürümüzle çalışanlarımıza katkı sağlamaya yorulmadan devam edeceğiz.”
Yenilikçi ilaçları sağlığın hizmetine sunma hedefiyle çalışmalarına devam eden AstraZeneca Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü’nün açıkladığı “2022 Milenyum Kuşağı İçin En İyi İşyerleri Listesi”inde 500+ çalışan kategorisinde yerini aldı.

Araştırma, geliştirme, temel ilaçların ve uzmanlık ürünlerinin üretimi ve sağlığın hizmetine sunulması alanında faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden AstraZeneca Türkiye, Türkiye’deki şirketlerde çalışan Y kuşağı üyeleri arasında en kapsamlı araştırmalardan birinde önemli bir başarı sergiledi. AstraZeneca Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “2022 Milenyum Kuşağı İçin En İyi İşyerleri Listesi”nde 500+ çalışan kategorisinde Y kuşağı için en iyi iş verenlerden birisi oldu.

Bu başarıyı değerlendiren AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan şunları söyledi: “AstraZeneca Türkiye olarak sürdürülebilir başarıyı hedefleyen, üretken, insana değer veren yenilikçi ve eşitlikçi insan kaynakları kültürümüzle sürekli gelişime inanıyoruz. ‘İnsana Saygı’ ilkemiz doğrultusunda önce insanı merkeze koyarak çalışanlarımızın iş-özel yaşam dengesini ve çalışan bağlılığını sağlama odaklı esnek çalışma ve esnek yan haklar gibi pek çok motivasyon artırıcı uygulamayı Türkiye’de hayata geçiren ilk firmalardan biriyiz. Y kuşağı çalışanların ‘harika iş yeri’ ile ilgili beklentilerini de ortaya koyan bu listede yer almak bizim için mutluluk kaynağı. Her jenerasyondan çalışma arkadaşımızı bireysel gelişim hedefleri doğrultusunda desteklemeye, geleceğin lider adaylarını tüm özellikleriyle değerli görmeyi önceliklendiren yaklaşımımıza ve uygulamalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Yorum yaz