İLAÇ ENDÜSTRİSİ

AstraZeneca Türkiye, “Milenyum Kuşağı İçin En İyi İşyerleri Listesi”nde!

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan, “Cinsiyet eşitliğini destekleyen politikalarımız, kurum içi ve kurum dışı toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetlerindeki başarılı çalışmalarımızla bu listede yer almaktan gurur duyuyoruz. AstraZeneca'da çeşitlilik ve kapsayıcılığın teşvik edildiği ve cinsiyet eşitliğinin desteklendiği bir kurum kültürüne sahibiz. Bu konuda faaliyette olduğumuz tüm coğrafyalarda olduğu gibi Türkiye'de de ortaya koyduğumuz çalışmalarla güçlü bir şekilde ilerlemeye devam ediyoruz. Örneğin, Türkiye'de yönetim kurulu üyelerimizin %62,5'inin, orta ve üst düzey yöneticilerimizin yüzde %69,4'ünün kadın olduğunu söyleyebiliriz. Forbes tarafından yapılan bu ankette ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almamız, iş gücünde cinsiyet eşitliğine olan bağlılığımızın teyidi niteliğinde. Kadınlara yönelik özel eğitim ve gelişim programlarımız, kariyer ve kişisel gelişim hedeflerini hızlandırmak için sunduğumuz tüm imkânlardan gurur duyuyoruz. AstraZeneca olarak, iş hayatında cinsiyet eşitliğinin toplumsal hayatta eşitlik ile başladığına inanıyoruz.  Bu inancımız doğrultusunda kapsayıcı bir kültürü ve iş gücünde çeşitliliği daha da teşvik etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Yenilikçi ilaçları sağlığın hizmetine sunma hedefiyle çalışmalarına devam eden AstraZeneca Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü’nün açıkladığı “2022 Milenyum Kuşağı İçin En İyi İşyerleri Listesi”inde 500+ çalışan kategorisinde yerini aldı.

Araştırma, geliştirme, temel ilaçların ve uzmanlık ürünlerinin üretimi ve sağlığın hizmetine sunulması alanında faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden AstraZeneca Türkiye, Türkiye’deki şirketlerde çalışan Y kuşağı üyeleri arasında en kapsamlı araştırmalardan birinde önemli bir başarı sergiledi. AstraZeneca Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “2022 Milenyum Kuşağı İçin En İyi İşyerleri Listesi”nde 500+ çalışan kategorisinde Y kuşağı için en iyi iş verenlerden birisi oldu.

Bu başarıyı değerlendiren AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan şunları söyledi: “AstraZeneca Türkiye olarak sürdürülebilir başarıyı hedefleyen, üretken, insana değer veren yenilikçi ve eşitlikçi insan kaynakları kültürümüzle sürekli gelişime inanıyoruz. ‘İnsana Saygı’ ilkemiz doğrultusunda önce insanı merkeze koyarak çalışanlarımızın iş-özel yaşam dengesini ve çalışan bağlılığını sağlama odaklı esnek çalışma ve esnek yan haklar gibi pek çok motivasyon artırıcı uygulamayı Türkiye’de hayata geçiren ilk firmalardan biriyiz. Y kuşağı çalışanların ‘harika iş yeri’ ile ilgili beklentilerini de ortaya koyan bu listede yer almak bizim için mutluluk kaynağı. Her jenerasyondan çalışma arkadaşımızı bireysel gelişim hedefleri doğrultusunda desteklemeye, geleceğin lider adaylarını tüm özellikleriyle değerli görmeyi önceliklendiren yaklaşımımıza ve uygulamalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Yorum yaz