ETKİNLİKFARKINDALIKİLAÇ ENDÜSTRİSİÖNE ÇIKAN HABERLERSPORTOPLUM SAĞLIĞIYARIŞMA

Team Novo Nordisk, 57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda yarışacak!

Tip 1 diyabetli sporcularla, diyabetli bireylere ilham verme misyonu ile kurulan 10 yıl önce kurulan; bugün 13 ülkeden 18 sporcuyla dünyanın dört bir yanındaki bisiklet yarışlarına katılan Team Novo Nordisk, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından gerçekleştirilen 57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda yarışacak. Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) Pro Series kategorisinde yer alan etaplı yol bisikleti yarışı, profesyonel takım ve sporcuların katılımıyla 10 Nisan Pazar günü Bodrum'da başlayıp, 17 Nisan Pazar günü İstanbul'da sona erecek.
Dünyanın farklı ülkelerinden Tip1 diyabetli sporcuların katılımıyla oluşan Team Novo Nordisk, bu yıl 57’ncisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda yarışmak üzere Türkiye’ye geliyor. Takım; yüksek dayanıklılık gerektiren bu yarışlara katılarak, diyabetin doğru yönetilerek profesyonel spor yapmaya engel olmadığını gösterip diyabetli bireylere ilham kaynağı olmayı hedefliyor. 

Tip 1 diyabetli sporcularla, diyabetli bireylere ilham verme misyonu ile kurulan 10 yıl önce kurulan; bugün 13 ülkeden 18 sporcuyla dünyanın dört bir yanındaki bisiklet yarışlarına katılan Team Novo Nordisk, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından gerçekleştirilen 57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda yarışacak. Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) Pro Series kategorisinde yer alan etaplı yol bisikleti yarışı, profesyonel takım ve sporcuların katılımıyla 10 Nisan Pazar günü Bodrum’da başlayıp, 17 Nisan Pazar günü İstanbul’da sona erecek.

Team Novo Nordisk, altı etaptan oluşan ve yüksek dayanıklılık gerektiren bu yarışa katılarak dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de diyabetli bireyler için yarışacak.

Novo Nordisk Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, şirket olarak misyonlarının, global iş birlikleri ve geleceğe yön veren yaklaşımla 21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olan diyabeti yenmek ve obeziteyi değiştirmek olduğunu söyledi. Dr. Burak Cem; 100 yıldır kendini diyabet alanında toplumsal sağlığa adamış ve dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen bir firma olan Novo Nordisk’in, farkındalık yaratacak projeleri desteklediğini, yeni projeler geliştirdiğini ve hastalar için etkin bir yaklaşım sunduklarını söyledi.

Doğru yönetimle Tip1 diyabetliler de profesyonel sporcu olabilir

Insülinin bilim insanları tarafından keşfinin 100. yılını geride bırakırken, Team Novo Nordisk’i bir kez daha Türkiye’de ağırlamaktan büyük gurur duyduklarını belirten Dr. Burak Cem, “Özellikle diyabetli bireylerin hayata tutunmalarını ve yaşam kalitelerini artırmayı hedefleyen çeşitli projelere koşulsuz destek sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Spor da bizim için bu alanlardan birini oluşturuyor. Tip1 diyabetli bireyler, doğru yönetimle hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadan, herkes gibi sporcu olabilir, hayallerini gerçekleştirebilir. Team Novo Nordisk takımındaki sporcular yetenekli ve tutkularının peşinden gidereken diyabetin kendilerine engel olmasına izin vermemişler; bu şekilde de diyabet ile yaşayan bireylere ilham kaynağı oluyorlar” dedi.

Yorum yaz