ETKİNLİKİLAÇ ENDÜSTRİSİÖNE ÇIKAN HABERLER

Medikal estetik dünyası, Allergan Aesthetics Masters of Beauty’deydi! 

Hekimlerin mesleki yolculuklarına değer katan bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Allergan Aesthetics Türkiye Genel Müdürü Barlas Döner, yaptığı açılış konuşmasında Global ve Türkiye estetik pazarı ile ilgili olarak “Global estetik pazarı 2022 yılı itibarıyla 69.9 milyar dolara ulaştı ve 2030 yılında 145.7 milyar dolar olması bekleniyor. Bu da bize global estetik pazarının önümüzdeki yıllarda iki katından daha fazla büyüyeceğini gösteriyor.” dedi. Konuşmasına Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin (ISAPS) 2021 yılı son verileri ile devam eden Döner, dünya genelinde toksin ve dermal dolguların yapılan uygulamalar arasında ilk iki sırada yer almaya devam ettiğini belirtti.
Allergan Aesthetics tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve medikal estetiğin farklı açılardan ele alındığı ‘Masters of Beauty’ toplantısı, Türkiye genelinde yaklaşık 500 hekimin katılımı ile 12 Mayıs’ta Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleşti.

Medikal estetik alanında dünyanın en geniş tedavi, tıbbi cihaz ve estetiğe yönelik ürün portföylerinden birine sahip Allergan Aesthetics’in ev sahipliğinde gerçekleşen Masters of Beauty 2022 medikal estetik camiasını bir araya getirdi.

Alanında uzman birçok farklı hekimin ve konuşmacının yeni medikal estetik trendlerini aktardığı ve farklı alanlarda eğitimlerin düzenlendiği toplantıda yeni tüketici trendleri, bütünsel yüz şekillendirme ve farklı perspektiflerden estetik değerlendirme yaklaşımları gibi birçok farklı konu ele alındı.

Hekimlerin mesleki yolculuklarına değer katan bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Allergan Aesthetics Türkiye Genel Müdürü Barlas Döner, yaptığı açılış konuşmasında Global ve Türkiye estetik pazarı ile ilgili olarak “Global estetik pazarı 2022 yılı itibarıyla 69.9 milyar dolara ulaştı ve 2030 yılında 145.7 milyar dolar olması bekleniyor. Bu da bize global estetik pazarının önümüzdeki yıllarda iki katından daha fazla büyüyeceğini gösteriyor” dedi. Konuşmasına Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin (ISAPS) 2021 yılı son verileri ile devam eden Döner, dünya genelinde toksin ve dermal dolguların yapılan uygulamalar arasında ilk iki sırada yer almaya devam ettiğini belirtti.

Türkiye pazarı hakkında da veriler paylaşan Döner sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye olarak dünya ülkeleri arasında her geçen gün uygulama sayısı açısından büyümeye devam ediyoruz. 2019’da dünya genelinde 7. sıradayken, 2020 yılı itibarıyla 5. sıraya yükseldik. Güzellik kavramında çeşitlilik algısının artması ve tüketicilerin estetik uygulamalara olan yaklaşımının değişen estetik trendleri ile beraber normalleşmesi bu büyümede önemli bir rol oynuyor” dedi.

Medikal estetik alanında ilklere imza atan çalışmalarla sektöre yön veren Allergan Aesthetics, her paydaşın özgüvenini güçlendirmeyi ilke edinen kimliği ile, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hekimlerin mesleki gelişimlerine değer katan çalışmaları hayata geçirmeye devam edecek.

Yorum yaz