EĞİTİMİLAÇ ENDÜSTRİSİÖDÜLLER

Bayer’in Küresel “Hedefe Yönelik Onkolojide Hasta İnovasyonu Ödülleri”nin 2022 Yılı başvuruları başladı!

Hedefe yönelik onkoloji alanında tedavi seçeneklerinin ve hasta programlarının geliştirilmesi noktasında önemli rol oynayan Bayer, global kanser topluluğuna destek olmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Bayer tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Hedefe Yönelik Onkolojide Hasta İnovasyonu Ödülleri’ne başvurular başladı. Şirketin küresel düzeyde kanser araştırmalarına katkı sağlama amacıyla yürüttüğü ödül programı, hedefe yönelik onkoloji tedavisine erişimi iyileştirmeye ve dünyanın dört bir yanındaki kanser hastalarının karşılaştığı eşitsizliklerle mücadeleye yönelik inovasyon ve iş birliklerini teşvik etmeye odaklanıyor.

Ödül programına; yerel mevzuat kapsamında izin verildiği ölçüde, hasta örgütleri/dernekleri, eğitim kurumları, resmi olarak tanınmış hastaneler/sağlık ve Ar-Ge tesisleri dahil olmak üzere kar amacı gütmeyen her türlü kurum; 10 Haziran tarihine kadar başvuru yapabilecek. 3 projenin her birine 30 bin Dolar değerinde hibe şeklinde verilecek ödüller; akciğer kanseri, tiroid kanseri, pediyatrik kanserler, sarkomlar ve nadir hedeflenebilir genomik değişiklikleri barındırdığı bilinen diğer solid tümörler gibi nadir kanser türleri (genomik değişiklik türleri arasında KRAS, HER2, BRAF, EGFR, ALK, ROS1, NTRK ve daha pek çok gen füzyonu yer alabilir) olmak üzere belirtilen bu kanser türlerinde biyobelirteç testlerine erişimle ilgilenen inovatif programları destekleyecek. Bunun yanı sıra iş birlikleri ile hayata geçirilen programların teşvik edilmesine ek olarak mevcut programların genişletilmesi için de destek sunulacak. Başvurular, Bayer’den bağımsız, klinik ve hasta savunma kanser gruplarından deneyimli temsilcilerin yer aldığı bir değerlendirme paneli tarafından değerlendirilecek.

Hedefe yönelik onkoloji alanında tedavi seçeneklerinin ve hasta programlarının geliştirilmesi noktasında önemli rol oynayan Bayer, global kanser topluluğuna destek olmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Biyogösterge kanser testi, kanser hücrelerinin içerisinde tümörün nasıl davrandığını ve neden büyüdüğünü belirleyen özel DNA bozukluklarını veya değişikliklerini tespit etmek için kullanılıyor. Bu bilgi doktorların belirlenen spesifik bozukluğa göre onaylanmış veya klinik deneme sürecinde olan tedaviler önermesine yardımcı oluyor.

Ödüller hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için www.precisiononcologyawards.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yaz