İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYER

Dr. Zeynep Ebru Gümüşsuyu, Chiesi Türkiye Medikal Direktörü oldu!

Sağlık sektöründe 15 yılı aşkın deneyime sahip olan Zeynep Ebru Gümüşsuyu’nun medikal ilişkiler ve farmakovijilans fonksiyonlarının yönetilmesinde önemli rol oynayacağı ve Chiesi Türkiye yönetim kurulunun bir üyesi olacağı bilgisi paylaşıldı. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olan Zeynep Ebru Gümüşsuyu profesyonel iş hayatına 2006 yılında Boehringer Ingelheim'da Medikal Müdür olarak başladı. Zeynep Ebru Gümüşsuyu, 2011 yılında katıldığı Roche'da 2015-2017 yılları arasında EEMEA Bölgesi Biyolojik Strateji Medikal Lideri görevini üstlendi. 2017-2022 yılları arasında ise Boehringer Ingelheim'da farklı terapotik alanlarda Grup Medikal Müdür ve vekaleten Medikal İlişkiler Lideri olarak görev yaptı.
Sağlık sektöründe 15 yılı aşkın deneyime sahip olan Zeynep Ebru Gümüşsuyu’nun medikal ilişkiler ve farmakovijilans fonksiyonlarının yönetilmesinde önemli rol oynayacağı ve Chiesi Türkiye yönetim kurulunun bir üyesi olacağı bilgisi paylaşıldı.

2004 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Zeynep Ebru Gümüşsuyu profesyonel iş hayatına 2006 yılında Boehringer Ingelheim’da Medikal Müdür olarak başladı. Zeynep Ebru Gümüşsuyu, 2011 yılında katıldığı Roche’da 2015-2017 yılları arasında EEMEA Bölgesi Biyolojik Strateji Medikal Lideri görevini üstlendi. 2017-2022 yılları arasında ise Boehringer Ingelheim’da farklı terapotik alanlarda Grup Medikal Müdür ve vekaleten Medikal İlişkiler Lideri olarak görev yaptı.

Yorum yaz