İNSAN KAYNAKLARIİŞ DÜNYASIKARİYERSAĞLIK ÜRÜNLERİTÜKETİCİ SAĞLIĞI

Özge Yavuz Öztürk, Perrigo Türkiye Genel Müdürü oldu!

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile çok değerli bir iş birliğine imza attıklarını ifade eden Perrigo Türkiye Genel Müdürü Özge Yavuz Öztürk, “Gayret ve özveri ile attığımız her adımda kadınların gücünden ilham alıyoruz. Kadınlara sadece iş hayatında değil hayatın her alanında destek olabilmek amacıyla, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile iş birliği gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. İçerisinde bulunduğumuz bu zor günlerde kadınların üretime katılmalarına ve ekonomik olarak güçlenmelerine destek olmak bizim için çok kıymetli” dedi. 
Sebamed, Bio-Oil, Paranit, Predictor, Dermalex, Vectavir, Gvyna, Deotak ve Omron gibi markalarıyla faaliyet gösteren Perrigo Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Özge Yavuz Öztürk, Perrigo Türkiye Genel Müdürü olarak 1 Ağustos itibariyle göreve başladı.

Ayşe Yavuz Öztürk kimdir?

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümünden mezun olan Özge Yavuz Öztürk, Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama alanında MBA eğitimini tamamladı. Profesyonel iş hayatına Procter&Gamble, Wella Professionals’da başlayan Özge Yavuz Öztürk, sırasıyla “Asistan Marka Müdürü”, “Marka Müdürü” ve “Kategori Marka Müdürü” olarak görev aldı. Çalışma hayatına GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı’nda Ağız Bakım ve OTC kategorilerinde sırasıyla “Kıdemli Marka Müdürü” ve “Grup Marka Müdürü” olarak devam etti. 2014 yılında Merck Tüketici Sağlığı’nı kurmak üzere “Pazarlama Müdürü” olarak atanan Öztürk, sonrasında “Bölüm Direktörü ve “Global Marka Geliştirme Direktörü” olarak çalıştı. Merck ve P&G birleşmesi ile beraber “Global Marka Geliştirme Direktörü” görevine Procter&Gamble çatısı altında 2020 Ocak sonuna kadar devam eden Öztürk, son olarak 2020 Şubat ayından bu yana Santa Farma İlaç’ta, OTC Bölüm Direktörü olarak görev yaptı.

Alanında sahip olduğu güçlü iş deneyimi ile Özge Yavuz Öztürk, Ağustos 2022 tarihi itibariyle de Perrigo Türkiye Genel Müdürü görevini üstlenecek.

Yorum yaz