İLAÇ ENDÜSTRİSİÖNE ÇIKAN HABERLER

60 yıllık inovasyon serüvenini görkemli bir gecede kutladılar!

Dünyanın en büyük ikinci özel Fransız ilaç ve dermokozmetik firması Pierre Fabre, 1962’de “herkes için iyilik” mottosuyla küçük bir eczanede başlayan, inovasyonlarla dolu yolculuğunun 60. yılını, 29 Eylül akşamı Esma Sultan Yalısı’nda verdiği davette gururla kutladı. Pierre Fabre Türkiye ev sahipliğinde düzenlenen davette 200’ü aşkın doktor ve eczacı davetlinin yanı sıra Pierre Fabre Group CEO’su Eric Ducournao ve Fransa’nın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hervé Magro yer aldı.
Dünyanın en büyük ikinci özel Fransız ilaç ve dermokozmetik firması Pierre Fabre, 1962’de “herkes için iyilik” mottosuyla küçük bir eczanede başlayan, inovasyonlarla dolu yolculuğunun 60. yılını, 29 Eylül akşamı Esma Sultan Yalısı’nda verdiği davette gururla kutladı. Pierre Fabre Türkiye ev sahipliğinde düzenlenen davette 200’ü aşkın doktor ve eczacı davetlinin yanı sıra Pierre Fabre Group CEO’su Eric Ducournau ve Fransa’nın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hervé Magro yer aldı.

Pierre Fabre’nin başarı hikayesinin anlatımıyla başlayan gecede 60. yıl kutlaması kapsamında Türkiye’ye gelen Pierre Fabre Group CEO’su Eric Ducournao şunları söyledi: “Pierre Fabre’ın aşıladığı hümanist değerlerle zenginleşen Grubumuzun tarihiyle gurur duyuyoruz. Kendisi, doğaya ve insana saygı duymadan kayda değer bir ilerleme olmayacağını zamanının çok ötesinde anlamış bir vizyonerdi. Günümüzde Pierre Fabre, dünyanın en büyük 2. dermokozmetik laboratuvarı, en büyük 2. özel Fransız ilaç grubu ve Fransız eczanelerinde reçetesiz ürünler arasında pazar lideridir. Felsefemizin ve amacımızın bir yansıması olarak bu sene 60 yıllık ortaklığı ve güveni kutluyoruz. Pierre Fabre’de kendimizi her zaman işimize adadık ve şirketimiz var olduğu sürece de bu adanmışlığın devam edeceğine inanıyorum. Pierre Fabre Group’un 9500 çalışanı hepinize ve doğaya hizmet etmekten mutluluk ve gurur duyuyor.”

Pierre Fabre Türkiye Genel Müdürü Dr. Hande Demirdere ise: “Bu anlamlı gecemizde, 1962 yılından beri, köklerine sadık kalarak yaptığı önemli çalışmalarla, onkolojiden dermokozmetiğe kadar geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet veren ve ama kazancının da önemli bir kısmını sosyal sorumluluk projeleriyle taçlandıran bir ‘Vakıf Firması’, Pierre Fabre’mizin 60. Yıldönümünü kutluyoruz. İlaçta 60 senelik uzmanlıkla, Mösyö Pierre Fabre’nin vizyoner bakış açısıyla bugünlere ulaşan bu başarının bir parçası olmanın gururunu yaşıyoruz. Pierre Fabre olarak geleceği çok önemsiyoruz, kurucumuzun izinden giderek daha fazla insana ve doğaya dokunmak amacıyla proje ve çalışmalarımıza deva edeceğiz” dedi.

İstanbul Senfoni Orkestrası eşliğinde, Pierre Fabre’nin misyonu ve geçmişten bugüne yolculuğu, 4 elementten yola çıkılarak hazırlanan ve bu kez davetlilere işitsel ve görsel şölen yaşatan bir sunumla aktarıldı. Ardından Pierre Fabre Türkiye’nin çocuklara doğa bilinci ve sevgisini aşılamak üzere Mardin’de düzenlediği “Yeşilçam Doğa ve Çocuk Filmleri Festivali” kapsamında kısa bir video gösterimi yapıldı. Mardin’de yaşayan çocukların duygularını kaleme

aldığı mektuplar ise misafirlere dağıtıldı. Duygusal anların yaşandığı gecede müzisyen ve oyuncu Yıldız Asyalı, özel performansıyla davetlilere keyifli dakikalar yaşattı. Kutlama gecesi sürpriz olarak sahne alan Soul of Dance ekibinin dans şovu sonrası DJ müzikle tamamlandı.

Yorum yaz