ÖNE ÇIKAN HABERLERSAĞLIK TEKNOLOJİLERİTIBBİ CİHAZ

Diyabetteki yenilikler Medtronic’in “Diyabet İnovasyon Zirvesi”nde konuşuldu ! 

Sağlık teknolojilerinde dünya lideri Medtronic'in İstanbul'da düzenlediği “Diyabet İnovasyon Zirvesi” etkinliği, Medtronic'in bu alanda Türkiye'de düzenlediği ilk etkinliği oldu. Zirvede, diyabet ve diyabet teknolojilerinin geleceği konusunda uzmanlar en güncel bilgileri, verileri ve yenilikleri katılımcılarla paylaştı.
Sağlık teknolojilerinde dünya lideri Medtronic’in İstanbul’da düzenlediği “Diyabet İnovasyon Zirvesi” etkinliği, Medtronic’in bu alanda Türkiye’de düzenlediği ilk etkinliği oldu. Zirvede, diyabet ve diyabet teknolojilerinin geleceği konusunda uzmanlar en güncel bilgileri, verileri ve yenilikleri katılımcılarla paylaştı.

Sağlık teknolojilerinin lider şirketi Medtronic, Türkiye’de düzenlediği ilk Diyabet İnovasyon Zirvesi’ni 13-14 Ocak tarihlerinde Ataköy Hyatt Regency Otel’de gerçekleştirdi. Distinct mottosuyla düzenlenen zirveye, Türkiye, Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan alanında ihtisas sahibi diyabet uzmanları katılarak bilgi, deneyim ve fikirlerini paylaştılar.

Diyabet İnovasyon Zirvesi’nde diyabet ve diyabet teknolojilerinin geleceği hakkında konuşan uzmanlar, sunumlarıyla bu alandaki son gelişmeleri, verileri ve inovasyon fırsatlarını katılımcılara aktardı. İnteraktif bir ortamda gerçekleşen zirveye, alanında uzman 100’ü aşkın sağlık hizmeti sağlayıcısı katıldı.

Medtronic’in bu alandaki çözümleri hakkında da bilgi verilen ve katılımcıların Medtronic‘in diyabet alanındaki çözümleri hakkında yetkililerden birebir bilgi aldığı zirvede, Medtronic’in Gelişmiş İleri Hibrit Kapalı Sistem İnsülin Pompası ve Sürekli Glukoz İzleme (CGM) sistemi dikkat çeken ürünler oldu. Medtronic’in İnsülin Pompası, çoklu günlük enjeksiyon tedavisine göre önemli klinik faydalar sunuyor. İnsülin pompası cihazı, hızlı etkili insülini 24 saat boyunca, sürekli olarak vücuda vererek, çoklu enjeksiyon ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Medtronic tarafından sunulan CGM ise, hem insulin pompası ile hem de bireysel takip ile diyabet hastalarının yanında. Standalone CGM sistemi, öngörülü ve aşamalı alarm sistem teknolojisine sahip olup, hipoglisemi ve hiperglisemi alarmlarını 1 saat önceden de bildiriyor.

“Diyabet ile hayatı yeniden tanımlıyoruz”

Zirvedeki basın toplantısında konuşan Medtronic Türkiye Batı Asya ve Levant Bölge Başkanı Ayhan Öztürk, Medtronic olarak diyabet teknolojileri alanında böylesine önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi. Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Medtronic’te 150 ülkede 90.000’den fazla çalışanımızla küresel sağlık teknolojisi lideriyiz. Parkinson’dan diyabete kadar 70’ten fazla sağlık durumunu tedavi eden çözümler geliştiriyoruz. Sağlık teknolojilerimiz her saniye, her saat ve her gün iki kişinin hayatını değiştiriyor, bu etkiyi her geçen gün daha da ileriye taşımaya devam ediyoruz. Misyonumuz, insanların yaşamlarında gerçek bir fark yaratan olağanüstü çözümler ve destekler tasarlamamız için bize ilham veriyor. Bu misyonun bir kısmı diyabetli yaşamı yeniden tanımlamaktır. Son 50 yıldır bu anlamda çok önemli çalışmalar yapıyor, ortaklıklar kuruyor ve yeniliklere imza atıyoruz. Uzun süredir farklı hekimlerle çalışıyoruz. Ve bu, Medtronic’in ev sahipliği yaptığı ilk Diyabet İnovasyon Zirvesi olduğundan, diyabetin geleceği hakkında bilgi paylaşmaktan ve fırsatları genişletmekten büyük heyecan duyuyoruz. Teknolojinin geleceğini şekillendirecek bu eşsiz zirveden önemli dersler çıkarılacağına inanıyoruz” dedi.

Zirveye katılanlar ayrıca Medtronic’in diyabet hastalarına getirdiği en son teknolojilerin sunduğu faydalar ve değerler hakkında da daha fazla bilgi edinme fırsatı buldu. Gelişmiş hibrit kapalı döngü sistemi ve akıllı özellikli diyabet tedavisi yönetim araçları zirvede büyük ilgi gördü.

Yorum yaz