İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYERÖNE ÇIKAN HABERLER

Pfizer Türkiye Ülke Başkanı Cem Açık’a globalde önemli görev

Pfizer Türkiye'ye 17 yıl önce katılan, 2019 yılından bu yana Pfizer Türkiye Ülke Başkanı görevini üstlenen Mustafa Cem Açık, “Başkan Yardımcısı, Dahili Uzmanlıklar & Aşı Gelişen Pazarlar Grup Lideri” olarak globale atandı.
Pfizer Türkiye’ye 17 yıl önce katılan, 2019 yılından bu yana Pfizer Türkiye Ülke Başkanı görevini üstlenen Mustafa Cem Açık, “Başkan Yardımcısı, Dahili Uzmanlıklar & Aşı Gelişen Pazarlar Grup Lideri” olarak globale atandı.

Tarsus Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan M. Cem Açık, ABD’nin Carnegie Mellon Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılında katıldığı Pfizer bünyesinde pazarlamadan satış, strateji, iş birimi genel müdürlüğü ve bölge yöneticiliğine kadar çeşitli görevlerde önemli sorumluluklar üstlenen Açık, 2019 yılından bu yana Pfizer Türkiye Ülke Başkanı olarak görev yapmaktadır. Açık, Pfizer’e katılmadan önce McKinsey & Company’nin Dallas ve İstanbul ofislerinde takım lideri olarak enerji, perakende, FMCG ve ilaç sektörleriyle çalıştı.

M. Cem Açık, global yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Pfizer, esnek çalışmayı destekleyen ve çalışanlarının kendilerini geliştirmesi için büyük fırsatlar yaratan, bilim kazanacak anlayışıyla çalışan, “lider okulu” unvanlı bir biyoteknoloji şirketi. Pfizer’de uzun yıllar çalışmak, sizin her alanda yetkin ve fark yaratacak bir lider olarak yetişmenizi sağlıyor. Benim kariyer yolculuğumda git gide artan sorumluluklar almamda, Pfizer Türkiye’deki rotasyon kültürünün katkısı çok büyük. Pfizer çatısı altında Türkiye’den sonra globalde bu denli önemli ve değerli bir görev üstlenecek olmamdan dolayı gurur duyuyorum.”

Yorum yaz