İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYER

Berkay Sağlam, Pfizer Global mRNA Etkileşim Direktörü oldu

Pfizer ailesine 2015 yılında Çok Kanallı Pazarlama İş Ortağı olarak katılan Berkay Sağlam, Global mRNA Etkileşim Direktörü sorumluluğunu üstlenerek Global mRNA ekibine katıldı. 2014 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra farklı alanlarda yönetim danışmanlığı, satış-pazarlama gibi deneyimler kazanan Berkay Sağlam, 2015 yılında Çok Kanallı Pazarlama İş Ortağı olarak Pfizer'e katıldı.
Pfizer ailesine 2015 yılında Çok Kanallı Pazarlama İş Ortağı olarak katılan Berkay Sağlam, Global mRNA Etkileşim Direktörü sorumluluğunu üstlenerek Global mRNA ekibine katıldı.

2014 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra farklı alanlarda yönetim danışmanlığı, satış-pazarlama gibi deneyimler kazanan Berkay Sağlam, 2015 yılında Çok Kanallı Pazarlama İş Ortağı olarak Pfizer’e katıldı.

Çeşitli terapötik alanlarda lansman yönetimi, pazar erişim ve fiyatlandırma, ekip yönetimi gibi çok sayıda görevde bulunan Berkay Sağlam, son görevinde İnflamasyon ve İmmünoloji alanında Pazarlama ve Lansman Mükemmelliği Kıdemli Müdürü olarak birçok ürün lansmanının gerçekleşmesinde pazarlama ekibine liderlik etti. Mevcut portföy kampanyalarının mükemmelliğinden sorumlu olarak, alanın ilk örneği niteliğindeki projelerin liderliğini üstlendi. Hematoloji Kıdemli Strateji Müdürü, Hastane ve Merkezi Sinir Sistemi Ülke Portföy Lideri olarak da görev alan Sağlam, 2021 yılında Pazar Erişim Yöneticisi olarak, lösemi, biyobenzer ve genitoüriner portföylerinin pazar erişim stratejilerini yürüttü.

Pfizer Global mRNA Etkileşim Direktörü Berkay Sağlam, yeni göreviyle ilgili şunları belirtti: “Pfizer, bünyesinde çalışan bu büyük ailenin tüm üyeleri için lider okulu niteliğinde bir biyoteknoloji şirketi. Çalışmaya başladığım ilk andan itibaren sürekli olarak kendimi geliştirmek için büyük fırsatlara sahip olduğum, rotasyon kültürüyle çok sayıda rol üstlenebildiğim Pfizer Türkiye’nin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Pfizer Türkiye’de edindiğim tecrübe ve birikimlerle globalde de görev üstleneceğim için ayrıca gurur ve heyecan duyuyorum.”

Yorum yaz