İLAÇ ENDÜSTRİSİİNSAN KAYNAKLARIKARİYERÖNE ÇIKAN HABERLER

Selim Ortega Kızıler, Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü oldu

Danimarka merkezli global sağlık şirketi Novo Nordisk, Great Place to Work® Enstitüsü tarafından Türkiye’de bir kez daha "En İyi İşveren" seçilerek, genel sıralamada 4. sıraya yükseldi.
Novo Nordisk Türkiye’de İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörlüğü görevine, uzun yıllardır görev yaptığı İngiltere, İrlanda, Filipinler ve Körfez Bölgesi gibi farklı ülke ve kültürlerde kapsamlı deneyimler edinen Selim Ortega Kızıler atandı. 

Bilkent Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında eğitim gören, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisansını tamamlayan Selim Necdet Ortega Kızıler, 2012 yılında Novo Nordisk Türkiye ailesine katıldı. Ardından 2016 yılında şirketin sunduğu global kariyer imkanları ile sırayla İngiltere, İrlanda, Filipinler ve son olarak Körfez Bölgesi’nde İK alanında çeşitli uluslararası ve yerel insan kaynakları projelerini yürüttü. Kızıler yurtdışındaki görevlerinde, Novo Nordisk’in köklü şirket kültürü üzerine, farklı ülke ve kültürlerden de kapsamlı deneyimler elde etme fırsatını elde etti.

Selim Kızıler’in İK alanında Toplam Ödüllendirme, Performans Yönetimi, Organizasyonel Gelişim ve Tasarım, Çalışan Bağlılığı, Esenlik (Well-being), Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Liderlik ve Saha Ekiplerini Geliştirme gibi birçok alanda çok güçlü deneyimleri bulunuyor. Kızıler, 5 yıl boyunca İK direktörlüğü yaptığı Novo Nordisk Filipinler’e “Outstanding Employer of the Year Award”, “İskandinav Sürdürülebilirlik Ödülü” ve “Best Place to Work” gibi önemli işveren markası ödüllerini de  beraberinde getirdi.

Uluslararası alanda kazandığı deneyimleri Novo Nordisk Türkiye Yönetim Ekibi ve İnsan Kaynakları süreçlerine taşıyacak olan Selim Kızıler, 1 Ocak 2024 tarihinde başlayacağı yeni görevinde, çalışan deneyimini merkeze alarak, insan kaynakları stratejisi ve iş süreçlerinin uyumlu hareket edeceği bir organizasyon oluşturulmasına liderlik edecek.

Hedef: En İyi Novo Nordisk Olmak!

Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Jens Pii Olesen, kariyeri boyunca Novo Nordisk Tarzı’na olan güçlü bağlılığıyla geliştirdiği süreçlerde fark yaratan Selim Kızıler’in yeniden Türkiye ekibine dönmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Selim’in, yurt dışında elde ettiği deneyimlerle organizasyonumuza ve dünyadaki en iyi Novo Nordisk organizasyonu olma hedefimize büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.  Selim Kızıler de,  Türkiye’ye geri dönerek, Novo Nordisk’de kazandığı global kariyer deneyiminin kendisine kattıklarıyla, Novo Nordisk’in en beğenilen işveren markaları arasındaki yerini güçlendirmeyi hedeflediğini belirtti.

Yorum yaz