ETKİNLİKFARKINDALIKİLAÇ ENDÜSTRİSİSOSYAL SORUMLULUK

Adıyaman konteyner kentteki gençler Alimoğlu Vakfı Kütüphanesi’ne kavuştu

Alimoğlu Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın depremden etkilenen şehirlerde eğitim altyapısının güçlendirilmesi amacıyla hayata geçirdiği “Kitap Gibi Şehirler” projesi kapsamında, Adıyaman konteyner kentte Alimoğlu Vakfı Kütüphanesi açıldı.
Alimoğlu Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın depremden etkilenen şehirlerde eğitim altyapısının güçlendirilmesi amacıyla hayata geçirdiği “Kitap Gibi Şehirler” projesi kapsamında, Adıyaman konteyner kentte Alimoğlu Vakfı Kütüphanesi açıldı.

OTC sektörünün lider firması Orzaks İlaç’ın ortakları tarafından 2021 yılında kurulan Alimoğlu Sağlık ve Eğitim Vakfı, eğitim ve bilimin gücüyle topluma sağlık, eğitim, bilim, kültür, sanat ve sosyal yardım alanlarında katkı sağlamayı amaçlıyor. “Kitap Gibi Şehirler” projesi kapsamında ülkemizin eğitim alt yapısının güçlendirmeye yönelik adımlar atan vakıf, Elâzığ’ın Karakoçan ilçesindeki İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ardından ikinci kütüphaneyi Adıyaman’daki konteyner kentte hayata geçirdi.

Alimoğlu Vakfı Kütüphanesi, Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Abuzer Gelse, Adıyaman Kültür Şube Müdürü Sabri Alpaydın, Kaymakam Emrah Bayram ve Emre Aslan, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban, Orzaks İlaç Genel Müdürü ve Alimoğlu Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yunus Emre Alimoğlu ve Alimoğlu Vakfı Denetim Kurulu Üyesi İlyas Yıldırım’ın katıldığı törenle açıldı.

Eğitim ve bilimin toplumların geleceğinde kilit rol oynadığına dikkat çeken Alimoğlu Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yunus Emre Alimoğlu, projenin amacının depremin etkilediği bölgelerde yaşayan vatandaşlara ve kitaplarından uzak kalan gençlere verimli zaman geçirebilecekleri bir ortam sunarak eğitim alanındaki altyapıyı güçlendirmek olduğunu ifade etti. Yunus Emre Alimoğlu, “Kitapların iyileştirici gücü aracılığıyla nefes almak isteyen Adıyaman halkı ve bölge sakinlerini kucaklayarak morallerini yükseltmek ve dayanışma içinde yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. İnsanlığın evrensel yararı için uzun vadeli kalıcı etkileri bilimsel, sanatsal ve kültürel faaliyetler aracılığıyla gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz. Bu doğrultuda Alimoğlu Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak, kütüphane projelerinin yanı sıra yüzlerce öğrenciye üniversite eğitimlerini sürdürmeleri ve kariyer hedeflerine ulaşmaları için karşılıksız burs desteği sağlıyoruz. Bugüne kadar moleküler biyoloji ve genetik, kimya, kimya mühendisliği, eczacılık, tıp, biyomedikal mühendisliği gibi lisans programlarında eğitim gören 386 başarılı öğrencimizi destekledik ve desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Toplumun refahı ve daha iyi bir gelecek arzusuyla ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımlar ulaştırarak gerekli durumlarda da ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirmek adına azimle çalışacağız. Alimoğlu Vakfı Kütüphanesi’nin hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Yorum yaz