İŞ DÜNYASIÖNE ÇIKAN HABERLERTIBBİ CİHAZ

Tıbbi cihaz sektöründe devrim yaratacak bir şirket: STRATIS GROUP

Tıp teknolojisi ve endüstrisinde devrim yaratacak olan STRATIS GROUP, Türkiye ve çevre bölgelerde biyomedikal inovasyonu ve ticarileştirmeyi dönüştürmeyi amaçlıyor. Danışmanlık ve ticari hizmetleri kapsamında faaliyete geçen STRATIS GROUP, pazardaki kritik boşlukları gidermeye stratejik olarak odaklanarak, sağlık teknolojisi manzarasını yeniden şekillendirmede itici bir güç olmaya hazırlanıyor.
Tıp teknolojisi ve endüstrisinde devrim yaratacak olan STRATIS GROUP, Türkiye ve çevre bölgelerde biyomedikal inovasyonu ve ticarileştirmeyi dönüştürmeyi amaçlıyor. Danışmanlık ve ticari hizmetleri kapsamında faaliyete geçen STRATIS GROUP, pazardaki kritik boşlukları gidermeye stratejik olarak odaklanarak, sağlık teknolojisi manzarasını yeniden şekillendirmede itici bir güç olmaya hazırlanıyor.

Tıbbi cihaz endüstrisinde yeniliği teşvik etmek ve sektördeki boşlukları doldurmak için kurulan STRATIS GROUP, sürdürülebilir büyümeyi teşvik eden bağlantıları ve iş birliklerini kolaylaştırarak tıbbi cihaz üreticileri, biyomedikal mühendislik şirketleri, yeni kurulan şirketler ve yatırımcılar arasındaki boşluğu doldurmayı hedefliyor.

Türkiye ve çevre bölgelerdeki tıbbi cihazların %95’inden fazlasının ithal edilmesi ve birçok yerel üreticinin kapsamlı iş planları veya finansman stratejilerinden faydalanamaması nedeniyle zorluk yaşadığına dikkat çeken STRATIS GROUP, ürün geliştirme ve üretim, finansmana erişim, düzenleyici ilişkiler ve ticari uzmanlık konularında kanıtlanmış deneyim sunan üst düzey yönetim kurulunun uzmanlığından yararlanarak bu boşlukları kapatmayı amaçlıyor.

Dr. Souheil El Hakim ve Dr. Doan Baykut tarafından kurulan STRATIS GROUP, yalnızca sağlık hizmetlerine erişilebilirliği arttırmakla kalmayıp, aynı zamanda ekonomik büyümeyi de teşvik eden kalıcı çözümlere öncülük etmeyi hedefliyor.

İşletme ve biyomedikal teknolojilerdeki uzmanlığıyla tanınan Dr. Souheil El Hakim, tıbbi alanda yeni kurulan şirketlerin ve köklü firmaların karşılaştığı zorlukların derinlemesine anlaşılmasıyla şekillenen STRATIS GROUP’un devrim yaratacak bir şirket olacağını vurgulayarak; ‘Cihaz endüstrisinde şirketler sıklıkla ürün geliştirme veya üretim hacimlerine aşırı derecede odaklanıyor, ancak bu arada dünya çapında hastaları olumlu yönde etkilemede önemli bir rol oynayan stratejik ticarileştirme gibi kritik konuları gözden kaçırıyor. Ayrıca bazı kuruluşlar, Türkiye’deki bilinen zorluklar nedeniyle cesaretlerini kırıyor ve bu sorunları çözmekten vazgeçiyor. Ayrıca, bazı şirketler Türkiye’deki mevcut zorluklardan dolayı cesaretlerini kaybediyor ve bu engellerin aslında kendilerinin büyüme beklentileri için bir fırsat olabileceği potansiyelini de kavrayamıyor. Biz STRATIS GROUP olarak, biyomedikal inovasyon için küresel bir merkez haline gelmek amacıyla Türkiye’nin ve bölgenin şimdiye kadar kullanılmayan potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Bu alanda stratejik öncülük yaparak, finansmana ulaşım ve iş birliğini teşvik ederek, sağlık hizmetleri çözümlerinin yalnızca yerel olarak geliştirilmediği, aynı zamanda dünya çapında henüz keşfedilmemiş birçok pazarın benzersiz ihtiyaçlarını da karşıladığını biliyor ve bir gelecek öngörüyoruz.’ dedi.

Tıbbi cihaz sektörünü derinlemesine analiz eden seçkin kalp cerrahı Dr. Doan Baykut, küresel krizlerin ardından biyomedikal araştırma geliştirme ve üretimin yerelleştirilmesinin öneminin altını çizerek; ‘COVID-19 salgını, kritik cihaz üretiminin yerelleştirilmesinin aciliyetini ortaya koydu. STRATIS GROUP aracılığıyla, öngörülemeyen zorluklar karşısında dayanıklılık sağlayarak, şirketleri sağlam iş planları ve finansman stratejileri geliştirme konusunda güçlendirmeyi amaçlıyoruz.’ diye konuştu.

STRATIS GROUP danışma kurulunun onursal başkanı olarak görev yapan çeviri araştırmalarının liderlerinden Prof. Banu Onaral; ‘Tıbbi cihaz inovasyonunun günümüzdeki karmaşık ortamında hem ürün geliştirmeyi hem de ürün geliştirmeyi ele alan bütünsel bir yaklaşıma ve stratejik ticarileştirmeye ihtiyaç var. STRATIS GROUP, bu boşlukları tespit ederek sektörün büyümesine önemli ölçüde katkıda bulunmak için iyi bir konuma gelmiştir.’ dedi.

Yorum yaz