İLAÇ ENDÜSTRİSİTÜKETİCİ SAĞLIĞI

Orzaks İlaç yeni ürünü Ocean Hepalex’i tüketicilerle buluşturdu

Türkiye’nin lider OTC şirketi Orzaks İlaç, karaciğer fonksiyonlarının korunmasına katkı sağlayan, içeriğinde patentli etken madde Kolin’in de bulunduğu yeni ürünü Ocean Hepalex’i tanıttı. Ocean Hepalex, zengin ve güçlü içeriğiyle fark yaratacak özel bitkisel kapsül şeklinde sunuluyor.
Türkiye’nin lider OTC şirketi Orzaks İlaç, karaciğer fonksiyonlarının korunmasına katkı sağlayan, içeriğinde patentli etken madde Kolin’in de bulunduğu yeni ürünü Ocean Hepalex’i tanıttı. Ocean Hepalex, zengin ve güçlü içeriğiyle fark yaratacak özel bitkisel kapsül şeklinde sunuluyor.

Türkiye’nin lider OTC şirketi Orzaks İlaç, karaciğer fonksiyonlarının korunmasına katkı sağlayan, içeriğinde patentli etken madde Kolin’in de bulunduğu yeni ürünü Ocean Hepalex’i tanıttı. Ocean Hepalex, zengin ve güçlü içeriğiyle fark yaratacak özel bitkisel kapsül şeklinde sunuluyor.Takviye edici gıda sektörünün lider şirketi Orzaks İlaç, sağlıklı bir yaşam sürmek için karaciğer sağlığını korumanın önemine dikkat çekerek Ocean Hepalex’i tanıttı. Karaciğer, vücuttaki birçok biyokimyasal sürecin düzenlenmesine ve dengeye alınmasına katkıda bulunuyor.(1) Karaciğerdeki sağlık sorunları ise fazla kilo, obezite, diyabet, prediyabet, hipertansiyon gibi sorunlara neden olabiliyor. Araştırmalar, Türkiye’de diyabet yaygınlığının dünya ortalamasının neredeyse 2 katı olduğunu gösteriyor.(2) TURDEP-II: Türkiye Diyabet, Hipertansiyon, Obezite ve Endokrin Hastalıklar Prevalans çalışmasına göre ülkemizdeki 20 yaş üzeri nüfusun yüzde 68,7’si obez ya da kilolu olarak sınıflandırılıyor.(2) Yine aynı nüfusun yüzde 42,4’ünde diyabet ve prediyabet gözleniyor.(3)

Ocean Hepalex; Milk Thistle (Devedikeni Ekstresi), Enginar Ekstresi, Karahindiba Ekstresi, Kolin, Alfa Lipoik Asit, L-Glutatyon ve E Vitamini içeren bir gıda takviyesi olarak sunuldu. Ocean Hepalex’in içerisinde bulunan patentli Kolin, karaciğer fonksiyonlarının korunmasına katkıda bulunuyor. Günlük alım miktarı 11 yaş ve üzeri yetişkinler için 2 tablete kadar tavsiye edilen Ocean Hepalex, glüten, laktoz, tatlandırıcı ve koruyucu içermiyor. Orzaks İlaç 2 Nisan’da ‘’Karaciğer Sağlığı ve Detoksifikasyonunda Doğadan Gelen Çözümler’’ başlığıyla düzenleyeceği webinarda Ocean Hepalex’i sağlık profesyonellerine özel tanıtmaya hazırlanıyor.

‘’Doğadan Gelen Hepalex Etkisi” mesajı ile alanında yepyeni ve farklı bir kapı açan Ocean Hepalex, 60 softjel kapsül şeklinde Orzaks İlaç kalite ve güvencesiyle tüm eczanelerde satışa sunuldu.


Referanslar:

  • *Kalra A, Yetiskul E, Wehrle CJ, et al. Physiology, Liver. [Updated 2023 May 1]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2024 Jan-. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK535438/
  • İ. Satman And T. Grup, “Türkiye Diyabet, Hipertansiyon, Obezite ve Endokrinolojik Hastalıklar Prevalans Çalışması (TURDEP-II) Sonuçları,” İstanbul Tıp Fakültesi Geleneksel İç Hastalıkları Günleri: İnteraktif Güncelleştirme 2011. , İstanbul, Turkey, pp.25-28, 2011
  • Türkiye Cumhuriyeti Halk Sağlığı Kurumu “Türkiye’de Diyabet Programı” Çalışması 2015- 2020.,Ankara, Turkey, pp27- 28, 2020

Yorum yaz