EĞİTİMETKİNLİKFARKINDALIKİLAÇ ENDÜSTRİSİÖNE ÇIKAN HABERLERSOSYAL SORUMLULUK

Enterogermina ile Yaratıcı Çocuk Festivali, hem eğlenceli hem öğretici geçti

Sanofi’nin içeriğindeki probiyotik mikroorganizmalarla sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı markası Enterogermina, bu yıl 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde Kadıköy Festival Park’ta gerçekleşen Yaratıcı Çocuk Festivali’nde bir kez daha çocuklar ve aileleriyle buluştu.
Sanofi’nin içeriğindeki probiyotik mikroorganizmalarla sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı markası Enterogermina, bu yıl 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde Kadıköy Festival Park’ta gerçekleşen Yaratıcı Çocuk Festivali’nde bir kez daha çocuklar ve aileleriyle buluştu.

Enterogermina, çocuklara ve ebeveynlere 100’ün üzerinde farklı ve eğlenceli etkinlik sunan Yaratıcı Çocuk Festivali’ne Gösteri Sahnesi sponsoru olarak destek verdi. Gösteri Sahnesi’nde 2 gün boyunca süren oturumlarda çocukların 4 mevsim karşılaştığı durumların sindirim sağlığına etkisini eğlenceli biçimde anlatan “Sindirim Destekçileri ile 4 Mevsim Tek Koruma” adlı tiyatro oyunu sergilendi. Her iki gün gerçekleşen tiyatro gösterisinin yanı sıra festivalin ikinci gününde Enterogermina Marka Elçisi Aslı Tandoğan’ın katılımıyla probiyotikler üzerine öğretici bir sohbet de gerçekleştirildi. Aileleriyle birlikte etkinliğe katılan çocuklar, eğitici tiyatro oyunu ile bağırsak sağlığı hakkında farkındalık kazandı.

Festival süresince ayrıca Enterogermina standını ziyaret eden çocuklar ve aileleri “Bağırsak İçi Yolculuk, Keşif Parkuru” oyununa katılarak “geleceğin sindirim destekçileri” unvanını kazanma şansını elde etti.

Enterogermina Marka Yöneticisi Selcan Özsezer şu açıklamayı yaptı:  “Türkiye’de 65 yıllık ayak izine sahip Sanofi’nin tüketici sağlığı markası Enterogermina olarak 63 ülkede faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Türkiye’de ise 2015 yılından beri sindirim sistemini düzenlemek ve bağışıklık sistemini desteklemek üzere tüketicilerine hizmet sunan öncü bir probiyotik markasıyız. Ana hedefimiz, toplumumuzu sindirim sağlığı konusunda bilinçlendirmek ve günlük yaşantımızdaki tüm fiziksel ve zihinsel faaliyetlerimizin bağırsaklarımıza birtakım sonuçları olduğuna dair onlara aktarım yapabilmek. Hedeflerimiz doğrultusunda çocuk festivallerine ve çeşitli etkinliklere katılarak, çocuklara eğlenceli aktiviteler sunuyoruz. Çocuklarla ve ailelerle sürekli bir temas içinde olmaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerde, probiyotiklerin ve bağırsak sağlığının önemi hakkında bilgiler verirken, çocuklar için özel hazırlanan oyunlar ve gösterilerle öğrenme süreci eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz. Bu sene 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde Festival Park’ta gerçekleşen Yaratıcı Çocuk Festivali’nde bir kez daha çocuklar ve aileleriyle buluştuk. Gösteri Sahnesi sponsoru olarak destek verdiğimiz bu festivalde çocuklara aileleriyle birlikte hem eğlenceli anlar yaşatmak hem de probiyotikler hakkında bilgilendirmek adına dolu bir program sunduk. Marka Elçimiz sevgili Aslı Tandoğan ile burada çocuklara dokunmak ve onlara güzel bir an yaşatmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.”

Yorum yaz