İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Oya Bilgin, BMS Türkiye Gümrük & İthalat Müdürü oldu

Oya Bilgin

Bristol Myers Squibb Türkiye’de Yeni Atama

İmmüno-onkolojik tedavilerin ülkemize kazandırılmasında öncü bir rol üstlenen, yenilikçi ilaçları keşfetmeyi, geliştirmeyi, sunmayı misyon edinen ve bilimsel gelişmelere öncülük ederek ‘Lider’ biyofarma şirketi olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren BMS, kadrosunu deneyimli isimlerle güçlendiriyor. Son olarak Oya Bilgin Gümrük & İthalat Müdürü pozisyonuna atanarak BMS ailesine katıldı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun olan Bilgin, 2001 yılında GSK Türkiye Finans Departmanı’nda çalışmaya başladı. Burada sırasıyla finans operasyon asistanı, tasarım & ambalaj koordinatörü ve tedarik zinciri uzmanı, tedarik zinciri yöneticisi ve müşteri hizmetleri ve lojistik yöneticisi görevlerini üstlendi.

Oya Bilgin, 1 Temmuz 2020 itibariyle gümrük & ithalat müdürü olarak Bristol Myers Squibb Türkiye ekibine dahil oldu. Bilgin, BMS Global Logistik Hizmetler Ekibi’nin bir üyesi olacak ve bu pozisyonda doğrudan EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölge liderine bağlı olarak çalışacak.

 

Video Konferans