İLAÇ ENDÜSTRİSİSAĞLIK

Canan Akyurt Pierre Fabre Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü oldu

Canan Akyurt Pierre Fabre Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü oldu

Pierre Fabre Türkiye’de Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Ataması

Türkiye’de ilaç ve dermokozmetik alanında faaliyet gösteren Pierre Fabre’nin yeni organizasyonel yapılanma süreci kapsamında; satış gücü etkinliği, eğitim, dış iletişim, dijital ve Temel Ürünler ile Dermokozmetik grupları pazarlama fonksiyonlarından sorumlu olarak pazarlama ve iş geliştirme direktörü pozisyonuna atanan isim 18 Ağustos 2020 itibariyle Canan Akyurt oldu.

Türkiye’de ilaç ve dermokozmetik alanında faaliyet gösteren Pierre Fabre’nin yeni organizasyonel yapılanma süreci çerçevesinde Canan Akyurt; Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü pozisyonuna atandı.

İlaç endüstrisinde 21 yıllık deneyime sahip olan Canan Akyurt, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi mezunu olup, kariyerine 1999 yılında Wyeth İlaç’ta medikal satış temsilcisi olarak başladı, ardından bölge müdürü olarak görev aldı. 2009 yılında Pfizer Türkiye’de bölge satış müdürlüğü görevini üstlenen Akyurt, iş hayatına Takeda İlaç Türkiye’de sırasıyla bölge satış müdürlüğü, ulusal satış müdürlüğü ve ticari Mmdürlük görevlerini üstlenerek devam etti. Akyurt, 2018 yılında katıldığı Pierre Fabre Türkiye organizasyonunda son olarak iş mükemmelliği müdürü olarak görev aldı.

 

Video Konferans