İLAÇ ENDÜSTRİSİSAĞLIK

Daha sağlıklı kalpler için hareket edin, egzersiz yapın

Daha sağlıklı kalpler için hareket edin, egzersiz yapın

DAHA SAĞLIKLI KALPLER İÇİN HAREKET EDİN 

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, 29 Eylül Dünya Kalp Günü vesilesiyle kardiyovasküler hastalıkların büyük ölçüde hareket edilmemesi nedeniyle yaşandığına dikkat çekiyor. Koronavirüsün, kardiyovasküler hastalığı olan kişilerde daha ciddi hatta zaman zaman ölümcül seyrettiği de vurgulanan açıklamada, daha sağlıklı kalpler hareketli bir yaşam benimsenmesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, COVİD-19 pandemisinin yaşandığı bu dönemde kalp sağlığının korunmasının önemine dikkat çekiyor. Koronavirüs, hipertansiyon veya koroner arter gibi kardiyovasküler hastalığı olan kişilerde daha ciddi hatta zaman zaman ölümcül seyredebiliyor. Kardiyovasküler hastalıkların oluşmasında, sigara ve alkol kullanımından hipertansiyona, hareketsizlikten obeziteye ve şeker hastalığına kadar birçok faktör etkili olabiliyor.

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, fiziksel aktivite yoksunluğu, sigara kullanımı, aşırı tuz kullanımı ve sağlıksız beslenme gibi risk faktörleri konusunda uyarıyor. Başlıca risk faktörlerinin kontrol altına alınması ile kalp hastalığı ve inmeye bağlı erken ölümlerin en az yüzde 80’nin önlenebileceğine vurgu yapıyor.

Kalbinizi korumak için hareketli bir yaşam tarzınız olmalı

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü, toplumda yaşayan tüm bireylerin daha iyi, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam için harekete geçmesinin önemine değiniyor. Ayrıca egzersiz ve sağlıklı beslenmenin hayati önemde olduğuna dikkat çekiyor. Sağlıklı yaşam bilinci açısından, çocukları daha aktif olmaya teşvik etmenin de toplum sağlığının korunmasında önemli bir olduğuna vurgu yapılıyor.

Daha sağlıklı kalpler için hareket edin, egzersiz yapınReferanslar:
https://www.world-heart-federation.org/world-heart-day/world-heart-day-2020/