ENDÜSTRİİŞ DÜNYASI

KPMG, 170 yeni üniversite mezununa iş başı yaptırdı

KPMG, 170 yeni üniversite mezununa iş başı yaptırdı

170 yeni mezun KPMG ile iş başı yaptı

Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık şirketi KPMG Türkiye, bu yıl da yeni yeteneklerin iş dünyasına ilk adımı attığı yer oldu. Üniversiteden yeni mezun 170 genç, ekim ayı itibarıyla iş başı yaptı. 35 bin başvurunun yapıldığı yeni mezun işe alım süreci, pandemi nedeniyle çevrim içi ortamda gerçekleştirildi. Nisan-Eylül ayları arasında adaylarla uzaktan yüz yüze mülakatlar yapıldı. Oryantasyon ve teknik eğitimler de çevrim içi planlandı. Yeni başlayanlarla birlikte Ekim 2021’e kadar 406 yeni mezun KPMG Türkiye ailesine katılmış olacak.

32 mühendis ekibe dahil oldu

Ağırlıklı olarak üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin işletme, iktisat ve finans bölümleri mezunları olmak üzere mühendislik eğitimi gören gençler de işe başladı. Bu yıl bilgi sistemleri ve danışmanlık bölümlerinde çalışmak üzere 32 mühendis işe alındı. Yeni başlayanlarda kadın-erkek oranı yüzde 45-55 olarak gerçekleşti. Şirketin Türkiye’de yaş ortalaması 29 oldu.

Değişimi gençlerle yöneteceğiz

İnsan kaynağına yatırımı geleceğe yatırım olarak görmeye devam ettiklerini belirten KPMG Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Emre Çavuşoğulları; “153 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir ağın parçası olarak küresel ve yerel birikimimizi gençlere aktarıyor, geleceğin iş liderlerini yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi yoğun başvuru aldık ve yaptığımız değerlendirmeler sonrası yeni takım arkadaşlarımızı belirledik. KPMG Türkiye 2021’i genç ve dinamik bir ekiple karşılayacak, yıl sonuna kadar toplam 406 yeni mezun KPMG ailesine katılacak. İş dünyası her zamankinden hızlı değişiyor. Değişim artık başka boyutta. Biz de bu değişimi gençlerle birlikte yönetip, sektörümüzde güven vermeye, değişime güç katmaya devam edeceğiz” dedi.

KPMG hakkında

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan ve sektöründeki en büyük dört uluslararası şirketten biri olan KPMG, geçmişi 1867 yılına dayanan, üye firmalar ağı sistemiyle 147 ülkede 220 binin üzerinde çalışanıyla finansal hizmetler, tüketici ürünleri, otomotiv, endüstriyel sektörlerden, gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti veriyor. KPMG Türkiye ise İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara ve İzmir ofisleriyle, 1982 yılından beri 1700 çalışanıyla her sektörden 4000’in üzerinde firmaya sektörler özelinde hizmet verirken, rekabette ihtiyaç duydukları endüstriyel trendler hakkında değer yaratan çözümler sunuyor.