İLAÇ ENDÜSTRİSİSAĞLIK

Merck Türkiye’den MEAR Bölgesi’ne üst düzey atama

Merck Türkiye’den MEAR Bölgesine yeni atama

Özge Cömert, Merck Yeni Lansmanlar ve Pazarlama Mükemmeliyeti MEAR Bölge Lideri oldu.

Çalışanlarına farklı kariyer fırsatları ve deneyimler sunan Merck’te yeni bir yurtdışı atama gerçekleşti. Merck Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü Özge Cömert, görevine “Yeni Lansmanlar ve Pazarlama Mükemmeliyeti MEAR Bölge Lideri” olarak devam edecek.

Özge Cömert kimdir?

Özge Cömert, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Merck’te Türkiye organizasyonu başta olmak üzere bölgesel ve global rollerde görev yaptı. Merck’teki kariyerine Merck Türkiye onkoloji ürün müdürlüğü, pazarlama müdürlüğü görevlerinin ardından Kıtalararası Bölge Onkoloji Pazarlama Müdürlüğüne atandı. 

Merck Türkiye organizasyonunda pazar erişim ve fiyatlandırma alanında kariyerine devam etti. Cömert, aynı zamanda Merck Türkiye Liderlik Ekibi’nin bir üyesi olarak görev yaptı. Bu süreçte, 2018 yılında Almanya’da genel merkezde kısa süreli görevlendirme ile onkoloji global pazarlama direktörlüğüne atandı. Türkiye’ye dönmesini takiben, sağlık politikaları, pazar erişim ve fiyatlandırma direktörlüğü görevini sürdürürken, eş zamanlı olarak onkoloji iş birimi direktörlüğüne atandı. Özge Cömert, Temmuz 2020 tarihinden itibaren Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü ve Merck Türkiye Liderlik Ekibi üyesi olarak kariyerine devam etti.

Dubai yerleşik çalışacak

1 Ekim 2020 tarihi itibariyle Merck “Yeni Lansmanlar ve Pazarlama Mükemmeliyeti MEAR Bölgesi Lideri” görevine atanan Cömert, bu görevde MEAR (Orta Doğu, Afrika, Türk Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu) Başkanı Ramsey Murad’la çalışacak ve Dubai’ye yerleşecek.

Merck’e katılmadan önce 2005-2008 yılları arasında Servier İlaç firmasında çalışan Cömert, ilaç sektöründe satış, pazarlama, sağlık politikaları, pazar erişim ve fiyatlandırma alanlarında yerel, bölgesel ve global rollerde toplam 15 yıllık deneyime sahip.

Özge Cömert’in ataması da dahil olmak üzere, son 5 yılda toplam 20 Merck Türkiye çalışanı yurtdışında farklı pozisyonlara atandı. Bu atamalar, Amerika, Almanya, İsviçre, Güney Afrika gibi farklı coğrafyalardaki ülkelere, kısa süreli yada kalıcı pozisyonlar olarak gerçekleşti.