ENDÜSTRİGÖZ SAĞLIĞIİLAÇ ENDÜSTRİSİSAĞLIKTIBBİ CİHAZ

Alcon, Türkiye’ye 115 Milyon TL tutarında yatırım yapacak!

Alcon, Türkiye'ye 115 Milyon TL tutarında yatırım yapacak!

ALCON’DAN TÜRKİYE’YE 115 MİLYON TL YATIRIM  

Göz sağlığında dünyanın lider firmalarından Alcon, Türkiye’deki yatırımlarına hız kazandırıyor. Türkiye’deki yatırımlarında kullanmak üzere 115 Milyon TL sermaye artışı gerçekleştiren firma, göz sağlığında cerrahi ve kontak lens alanlarında faaliyet göstermekte.

Dünyanın önde gelen göz sağlığı firmalarından Alcon, 2020 yılında yaptığı 115 milyon TL ilave yatırım ile Türkiye’ye duyduğu güveni bir kere daha gösterdi. Göz sağlığında cerrahi ve kontakt lens alanında faaliyet gösteren firma, 1997 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerine devam etmekte.

Türkiye’nin global operasyonları içerisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Alcon Ülke Müdürü ve Cerrahi İş Birimi Direktörü Dr. Ege Bay, “Alcon olarak, göz sağlığı alanında inovasyona yatırım yapmaya devam ediyoruz ve Türkiye’de faaliyetlerimizi büyütmeye odaklanmış durumdayız. Gerçekleştirdiğimiz 115 milyon TL yatırım, Türkiye’ye olan güven ve yatırım kararlılığımızın bir göstergesi. Ülkemizin göz sağlığı alanında en yeni teknolojilerle geliştirilmiş inovatif ürünlerle buluşması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Alcon hakkında

Alcon, insanların daha iyi görmelerine yardımcı olan global bir göz sağlığı şirketidir. Yetmiş yılı aşkın bir miras ile göz sağlığında dünya lideri olarak, görmeyi iyileştirmek ve insanların hayatlarını güzelleştirmek için en geniş ürün portföyünü sunmaktadır. Cerrahi ve Vision Care alanındaki ürünleri ile, her yıl 140’ı aşkın ülkede katarakt, glokom, retina hastalıkları ve refraktif kusurlar gibi rahatsızlıkları yaşayan 260 milyondan fazla kişinin yaşamına dokunmaktadır. 20 binden fazla çalışanı, yenilikçi ürünleri, göz sağlığı profesyonelleri ile işbirliği ve kaliteli göz sağlığı hizmetlerine erişimi ilerleten programları ile yaşam kalitesini artıran çalışmalar yapmaktadır.

Yorum yaz