İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Gilead, infeksiyon hekimlerine video kütüphanesi açtı

Gilead, infeksiyon hekimlerine video kütüphanesi açtı

Medikal, Kreatif, Teknolojik, Sağlıklı Fikirler

HEKİMLERDEN BÜYÜK İLGİ

COVID-19 pandemisi ile mücadele tüm hızıyla sürerken, bu süreçte destek olmak amacıyla hekimlere özel oluşturulan video kütüphane büyük ilgi görüyor. Gilead Türkiye’nin İnfeksiyon Dünyası ile birlikte gerçekleştirdiği video kütüphanede 16 farklı konuda 21 kısa video yer alıyor. Kütüphaneyi yaklaşık 6 aylık sürede 3.300’ün üzerinde hekim ziyaret etti

Pandemi sürecinde hekimlerin bilgilerine katkıda bulunarak, COVID-19 hastalarının en optimal nasıl tedavi edileceğine ışık tutması amacıyla oluşturulan “Covid-19 V-Lib” video kütüphane projesi büyük ilgi görüyor. Gilead Türkiye’nin İnfeksiyon Dünyası ile birlikte gerçekleştirdiği video kütüphanede 16 farklı konuda 21 kısa video yer alıyor.

Proje; COVID-19 epidemiyolojisinden destek tedavilere, tarihteki salgın hastalıklardan HIV, Viral Hepatit, IFI ve Romatoloji hastalarının takibine geniş bir çerçevede çok önemli fikir liderlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Haziran ayı başından itibaren kullanıma sunulan video kütüphanedeki videolar bugüne kadar 3.327 farklı üye tarafından 66.500’ün üzerinde görüntülendi.

Projenin çok yararlı olacağını umuyoruz

Gilead Türkiye Medikal Direktörü Dr. Tahsin Gökçem Özçağlı, “Gilead, tüm dünyada faaliyet gösterdiği alanlarda yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanarak, bu hastalıkların ölümcül olmaktan çıkıp yönetilebilir hastalıklara dönüşmesi yolundaki çabalara destek oluyor. Bu misyon çerçevesinde yürütülen projelerde yer alıyoruz. Bu yeni video kütüphane gibi hekimlere ve hastalara destek olabilecek her türlü çalışmaya katkı sağlamaya devam edeceğiz. COVID-19’a ilişkin birçok konuda hekimlerin başvurabileceği bu değerli video kütüphaneden birçok doktor ve dolayısıyla onların hastalarının yararlanacağına inanıyoruz” dedi.

Gilead hakkında

Gilead, henüz karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar alanında yenilikçi tedaviler keşfeden, geliştiren ve bunları hastaların kullanımına sunan araştırmaya dayalı bir biyofarmasötik ilaç şirketidir. Şirketin misyonu, tüm dünyada ölümcül hastalıklara yakalanmış hastaların bakımında gelişme sağlamaktır. Merkezi Foster City, California’da olan Gilead dünya genelinde 38’den fazla ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Gilead, 33 yıldır HIV/AIDS, Hepatit B, Hepatit C, enflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanarak bu hastalıkların ölümcül hastalıklar olmaktan çıkıp, yönetilebilir hastalıklara dönüştürülmesi yolundaki çabalara destek olmaktadır. Gilead, dünyanın her yerinde yaşamı tehdit eden hastalıklarla mücadele eden milyonlarca hastaya sunulan bakımı iyileştirmek için çalışmaktadır. Bu ülkelerle yürütülen ortak programlar sayesinde dünya genelinde 14 milyondan fazla kişinin Gilead’ın veya şirketin üretim ortaklarından birinin sağladığı tedaviye eriştiği tahmin edilmektedir.

Yorum yaz