İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Roche İlaç Türkiye’de üst düzey atama!

Jürgen Längle, yeni göreviyle birlikte Roche İlaç Türkiye Finans ve Bilgi İşlem Bölümü’nün çalışmalarına liderlik edecek.

Medikal, Kreatif, Teknolojik, Sağlıklı Fikirler

JÜRGEN LÄNGLE ROCHE İLAÇ TÜRKİYE’NİN FİNANS VE BİLGİ İŞLEM BÖLÜM LİDERİ OLDU

Jürgen Längle, yeni göreviyle birlikte Roche İlaç Türkiye Finans ve Bilgi İşlem Bölümü’nün çalışmalarına liderlik edecek.

Roche İlaç Türkiye, Jürgen Längle’in 1 Şubat 2021 itibarıyla finans ve bilgi işlem bölüm lideri olarak görevlendirildiğini duyurdu. 2010 yılında Roche’un finans grubu iş geliştirme ekibine katılan Längle, ilaç ve diagnostik bölümlerinin birleşme ile satın alma operasyonlarını gerçekleştirdi.

Jürgen Längle, 2015-2017 arasında diyabet Fransa ve Frankofon Afrika ülkeleri yönetim merkezi finans müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2018’te DIS’teki (Diagnostics Information Solutions) finans ekibinin kurulması ve yönetilmesinden sorumlu oldu. Längle, 2019’da ise DIS operasyonları ekipleri için ek sorumluluk üstlenerek dijital sağlık hizmetlerinde yeni finansal çerçeveler ve iş modelleri için zemin hazırladı.

Almanya Mannheim Üniversitesi ve Paris ESSEC Business School’dan işletme araştırmaları alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Längle, Roche İlaç Türkiye’deki yeni göreviyle birlikte şirketin finans ve bilgi işlem bölümü tarafından gerçekleştirilen çalışmaların ve projelerin tamamına liderlik edecek.

Yorum yaz