İŞ DÜNYASI

McCann İstanbul’un yeni ECD’si; Cihangir Gümüş!

McCann Istanbul’un merakla beklenen yeni ECD’si, sektörün tecrübeli ve ödüllü kreatif liderlerinden Cihangir Gümüş oldu. 
McCann Istanbul’un merakla beklenen yeni ECD’si, sektörün tecrübeli ve ödüllü kreatif liderlerinden Cihangir Gümüş oldu.

Güzel Sanatlar eğitiminin ardından sırasıyla Publicis Worldwide, Alaadin, DDB&CO , Vietnam, Publicis İstanbul ve son olarak Roy&Teddy’de Creative Direktörlük yapan Cihangir Gümüş, ajansların büyümesinde ve başarılı kampanyaların hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı.

Cihangir Gümüş, başta Cannes Lions olmak üzere, Epica,Golden Drum, Eurobest, London International Awards, Effie, Kristal Elma, Kırmızı Ödülleri ve Felis’ten sayısız ödül kazandı. Gümüş, 2019 yılında Cannes Lions Dergisi’nin Yaratıcı Haritası’ndaki isimlerden biri oldu.

McCann Istanbul’u bölgenin en önemli ajanslarından biri yapmak istiyoruz

Yeni göreviyle ilgili “Reklam sektörünün en köklü ajanslarından olan McCann İstanbul’u genç, dinamik ve yenilikçi bir ruh ile geleceğe taşıma fırsatı benim için çok heyecan verici” diyen Gümüş, “Dünyanın en güçlü network’lerinden biri olan McCann’in sayısız olanaklarını burada kuracağımız güçlü bir ekiple birleştirerek McCann Istanbul’u bölgenin en önemli ajanslarından biri yapmak istiyoruz” ifadesinde bulundu.

McCann Istanbul CEO’su Melda Barkın ise Gümüş’ün gelişiyle ilgili “Cihangir’in bilgi, deneyim ve yeteneğiyle  ajansımıza ve markalarımıza büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. McCann Istanbul için heyecanlı ve çok keyifli bir dönem başlıyor” dedi.

 

Yorum yaz