ETKİNLİKFARKINDALIKİLAÇ ENDÜSTRİSİSOSYAL SORUMLULUK

Baxter’dan korona kahramanları için 642 milyon adım bağış!

Kampanyaya Baxter Türkiye çalışanları ile birlikte Türk Hemşireler Derneği, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği, Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği ve Türk Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği üyeleri katıldı. Kampanyaya bağışlanan 642 milyon adım Türk Eğitim Vakfı Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarıldı.
Baxter Türkiye, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü kapsamında düzenlediği “Harekete Geçiyoruz” kampanyası ile Türkiye’nin önde gelen Hemşire Dernekleriyle birlikte adımlarını çocukların eğitimi için bağışladı. 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nde başlatılan ve Haziran ayının sonuna kadar devam eden “Harekete Geçiyoruz” adım bağışı kampanyası Help Steps uygulaması üzerinden yürütüldü. Kampanya ile Dünya Hemşireler Günü’nde hemşirelerimizin öncelikli konularına dikkat çekmek ve pandemi döneminde hayatını kaybeden ya da çalışamayacak durumda olan sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimine fon yaratmak amaçlandı.

Kampanyaya Baxter Türkiye çalışanları ile birlikte Türk Hemşireler Derneği, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği, Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği ve Türk Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği üyeleri katıldı. Kampanyaya bağışlanan 642 milyon adım Türk Eğitim Vakfı Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarıldı.

Hayatları kurtarmak ve sürdürmek misyonu ile hastalar ve tüm sağlık profesyonelleri paydaşları için faaliyetlerde bulunan Baxter Türkiye, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü özelinde başlattığı adım bağışı kampanyası ile pandemi sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarının eğitimi için Help Steps uygulaması içinde açılan burs fonuna katkıda bulundu. 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nde başlatılan “Harekete Geçiyoruz” kampanyası, 30 Haziran’da sona erdi.

Destek olan herkese teşekkür ederiz

Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik kampanya ile ilgili olarak; “Harekete Geçiyoruz kampanyası ile anlamlı bir projeye imza attık. Herkesi sağlıklı yaşam için adım atmaya davet ettik ve atılan adımları Türk Eğitim Vakfı “Korona Kahramanlarına Vefa Fonu”na bağışladık. Bu kampanya sayesinde çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamış olmaktan dolayı çok gururluyuz. Destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Bağışlar, Türk Eğitim Vakfı Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na

Adım bağışı kampanyası süresince, Baxter Türkiye çalışanları ve Hemşire Dernekleri üyeleri toplamda 642 milyon adım atarak kampanya başında hedeflenen 500 milyon adım hedefini aşmış oldu. 1483 hemşire derneği üyesi ve katılımcının Help Steps uygulaması üzerinden adımlarını bağışlayarak katkı sağladığı “Harekete Geçiyoruz” kampanyası ile atılan her bir adım Türk Eğitim Vakfı Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarıldı.

Özellikle pandemi döneminde hemşirelerimize minnettarız

Baxter Türkiye Medikal Direktörü Dr. Tanju Turan yürüttükleri kampanya hakkında yaptığı açıklamada hemşirelerin sağlık sistemi için çok önemli bir yere ve göreve sahip olduklarını belirterek; “Harekete Geçiyoruz kampanyası ile özellikle pandemi döneminde hemşirelerimizin gösterdikleri cesaret, özveri ve insan hayatına verdikleri benzersiz değer için kendilerine teşekkürlerimizi sunmayı ve attığımız her adım ile TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na katkı sağlamayı hedefledik” dedi.

Dr. Turan kampanya başında hedefledikleri adım sayısını aştıklarını belirterek, “Baxter Türkiye olarak, Türkiye’nin önde gelen hemşire dernekleriyle böyle anlamlı bir projeyi hayata geçirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Hayatları kurtarma ve sürdürme misyonumuz ile çalışıyoruz. Biz de bu yolda tedavilerimizle hastaların, hasta yakınlarının ve sağlık çalışanlarının yalnızca pandemi dönemi boyunca değil, her zaman yanlarındayız. Süreç boyunca kampanyamıza adımlarıyla katkı sağlayan tüm katılımcılarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız. Baxter Türkiye olarak, önümüzdeki dönemlerde de sosyal sorumluluk projelerimize yenilerini ekleyerek kamuoyunda farkındalık yaratmaya ve sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.


Baxter hakkında

Her gün milyonlarca hasta ve hasta yakını Baxter’in yoğun bakım, beslenme, renal, onkoloji, anestezi, biyocerrahi ve hastane ürünlerini güvenle kullanmaktadır. 85 yılı aşkın bir süredir, insanların hayatlarını kurtaran ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini destekleyen yenilikleri geliştirmekteyiz. Bu alanda geliştirdiğimiz tedavileri uygulayan sağlık mesleği mensuplarıyla iş birliği içinde çalışmaktayız. Baxter olarak 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekteyiz.  Dünya çapındaki çalışanlarımız ile mevcut teknolojiler ve tedavilerin yanı sıra, şirketimizin geniş medikal inovasyon gücünü gelecek nesil dönüştürücü sağlık hizmetlerindeki yenilikleri daha da artırmak için kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için www.baxter.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Help Steps hakkında

1 milyona yakın kullanıcıya ulaşan ve kullanıcılarını sağlıklı yaşama yönlendirirken bu hedefi adım göndererek desteğe dönüştüren bir uygulama olan Help Steps, ücretsiz olarak tüm akıllı telefonlara indirilebiliyor. Help Steps sayesinde gün içinde atılan adımlar sistemdeki reklamlar, sponsorluklar ve market sayesinde mali bir değere dönüşüyor ve sistemde yer alan birçok farklı kampanya için destek sağlıyor. Help Steps uygulaması içinde şu an için 26 farklı sivil toplum kuruluşu bulunuyor. KIZILAY, AHBAP, KAYD, TEMA, HAÇİKO, TEGV, TOG, UNICEF gibi tanınmış sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra daha birçok dernek ve yararlanıcıya adım aktarılabiliyor.

Yorum yaz