İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Menarini Türkiye Ülke Müdürü Cenk Balcı oldu!

Menarini Türkiye Ülke Müdürü Cenk Balcı “Her Adım Değerli” sosyal sorumluluk kampanyası hakkında yaptığı açıklamada “Menarini Türkiye olarak yürüttüğümüz bu kampanya ile özellikle pandemi döneminde sağlık çalışanlarının göstermiş oldukları cesur ve özverili çalışmalar için kendilerine teşekkürlerimizi sunmayı ve attığımız her adımda Türk Eğitim Vakfı (TEV) Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na katkı sağlamayı hedefledik” dedi.
Menarini Türkiye’de 2014 yılından bu yana Ticari İşler ve Satış Direktörü olarak görev alan Cenk Balcı, 1 Ocak 2022 itibari ile Menarini Türkiye Ülke Müdürü oldu.

İtalya’nın en büyük ilaç şirketi Menarini’nin META Bölgesindeki büyüme stratejisini destekleme ve operasyonel etkinliği güçlendirme amacıyla organizasyonda yeniden yapılandırma ile Menarini Türkiye’de önemli bir atama gerçekleştirildi. 2014 yılından bu yana Ticari İşler ve Satış Direktörü olarak Menarini’de görev yapan Cenk Balcı Menarini Türkiye Ülke Müdürü olarak atandı. 1 Ocak 2022 itibari ile yeni görevine başlayan Cenk Balcı Menarini META Bölge Başkanı Uğur Bingöl’e raporlayacak.

Tarsus Amerikan Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Balcı, yüksek lisans eğitimini Amerika’da tamamladı. İlaç sektöründeki kariyerine 1998 yılında Roche İlaç’ta ürün müdürü olarak başladı. Sektörde farklı firmalarda pazarlama ve satış yöneticiliği pozisyonlarında bulunduktan sonra 2014 yılında Menarini Türkiye’ye katılan Balcı, Ülke Müdürlüğü görevine atanmadan önce Menarini Türkiye Satış ve Ticari İşler Direktörü olarak çalışmaktaydı.

Yorum yaz