İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Polifarma “Önce Hayat” diyor!

1988 yılından bu yana ilaç sektöründe profesyonel olarak çalıştığını söyleyen Kumrulu, genç bir mühendis olarak eğitiminin ardından kariyerini sadece insan değil tüm canlıların hayatını kurtarmaya, hastalara şifa dağıtmak ve en önemlisi de ilaçta dışa bağımlılığı azaltarak ülkesine hizmet etmek için bu yöne çevirdiğini anlattı. Türkiye’nin eğitimli kadınlarının ülkemizi daha da ileriye taşıyacağına olan inancını paylaşan Kumrulu, “Bir toplumun geleceğinin ancak eğitimle değişebileceğinin bilincinde sorumlu bir lider olarak, eğitimi destekliyor; bunun için çaba sarf ediyorum. Bir toplumda eğitimli kadınların sayısı ne kadar artarsa o toplum da o kadar güçlü, o kadar mutlu, o kadar sağlıklı olur. Bu ülkenin kadınlarına inanıyorum” dedi.
Türkiye’de toplum sağlığına ve sağlık sektörüne katkı sağlayan, yüzde 100 yerli sermayeli Polifarma, 35. yılı vesilesiyle yeni mottosunu “Önce Hayat” olarak belirledi. “Önce Hayat” mottosunun sadece sağlık alanında değil hayatı daha yaşanabilir kılmak için eğitimden spora, çevreden diğer toplumsal konulara fayda üretmeyi de anlattığını söyleyen Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu, Polifarma’nın attığı her adımla hayat için daha çok fayda sağlamayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Bu yıl 35. kuruluş yıldönümünü kutlayan, yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma, mottosunu yeniledi. Kurulduğu günden bu yana insana, hayata ve toplum sağlığına faydalı olmak için çalışan Polifarma, yeni mottosunu “Önce Hayat” olarak belirledi. Bu mottonun çok yalın görünse de aslında hayatın içine aldığı her şeyi kapsadığının altını çizen Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu, “Polifarma olarak hayat kurtarma ve sürdürmeye adanmış bir kültüre sahibiz. Bunun için kurulduğumuz ilk günden itibaren daima fayda yaratmaya, çalışma arkadaşlarımıza, topluma ve ülkemize her zaman en iyiyi sunmaya odaklandık. Mottomuz da insan ve toplum sağlığının önemini, bunun için sürekli gelişmek gerektiğini, sağlık alanında emek verenlerin kıymetini bilmeyi anlattığı gibi hayatı daha yaşanabilir kılacak bilimi, sanatı, sporu, eğitimi, sivil toplumu ve dayanışmayı kapsıyor” dedi.

Polifarma “Polifayda” ile hayatın her alanında fayda yaratacak

Polifarma’nın DNA’sında fayda üretmenin yattığını söyleyen Kumrulu, bundan sonra hayat için daha çok fayda yaratmak amacıyla yaptıkları tüm sosyal sorumluluk projelerini “Polifayda” çatısı altında gerçekleştireceklerini belirtti. Kumrulu, Polifayda çatısı altındaki projeleri ise şöyle anlattı: “Eğitime fayda için TED ile iş birliği yaparak Ecz. Necdet Nuri Kumrulu burs fonunu hayata geçirdik. Doğa, ve sanat için fayda alanında yeni projeler geliştiriyoruz. Çalışma arkadaşlarımızı da fayda çalışmalarımız içerisine dahil edeceğimiz, onları iş yaşamı dışında toplumsal fayda anlamında da daha aktif göreceğimiz Polifayda ekosistemimiz için ise çalışmalarımız devam ediyor. Polifayda projeleri ile attığımız her adımda daha çok fayda sağlamayı amaçlıyoruz.”

60 ülkeye markalı ihracat yapıyoruz

Polifarma’nın 35 yılda 700’ün üzerinde jenerik ilaç geliştirdiğini; 500’den fazla ilacı Türkiye’de, 40’tan fazla ilacı Avrupa Birliği ülkelerine ve ABD’de sağlık sektörüne sunduğunu söyleyen Kumrulu, “Türkiye’nin en kapsamlı ve modern parenteral solüsyon üretim tesisimizi Mart 2011 itibarıyla tamamlayarak açılışını gerçekleştirdik. 2018 yılında 22 ülke olan markalı ihracatımızı 2021 itibarıyla 60 ülkeye ulaştırarak iyi bir ivme yakaladık. 2021 itibarıyla ihracatta yüzde 27 büyüme sağladık. Cirosal anlamda ise bir önceki yıla göre yüzde 41 büyüdük. Pandemi döneminde Avrupa ülkelerine ürün göndermenin gururunu yaşadık. Turquality desteğiyle yakın dönemde markalı ihracatımızı artırarak global bir marka olmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorum yaz