ETKİNLİKİLAÇ ENDÜSTRİSİSOSYAL SORUMLULUK

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi nisan ayı etkinlikleriyle sürüyor!

Bilim Kahramanları Derneği ile bilim kazanacak anlayışıyla çalışan biyofarma şirketi Pfizer Türkiye'nin ortak projesi Bilim Gençlerle Kazanacak nisan ayı bilim etkinlikleriyle devam ediyor. Merak duygusunun ve soru sormanın yoğun olarak yaşandığı dönemde gençlere bilim sevgisini aşılamak, bilim insanlarıyla birebir diyalog geliştirerek onların merak duygularını beslemek, soru sormaya teşvik etmek ve geleceğin bilim insanları olmaları noktasında çevreleriyle birlikte onlara ilham olmak amacıyla hayata geçen projede gençler bilim insanlarıyla online ortamda bir araya geliyor.
Bilim Kahramanları Derneği ile bilim kazanacak anlayışıyla çalışan biyofarma şirketi Pfizer Türkiye’nin ortak projesi Bilim Gençlerle Kazanacak nisan ayı bilim etkinlikleriyle devam ediyor. Merak duygusunun ve soru sormanın yoğun olarak yaşandığı dönemde gençlere bilim sevgisini aşılamak, bilim insanlarıyla birebir diyalog geliştirerek onların merak duygularını beslemek, soru sormaya teşvik etmek ve geleceğin bilim insanları olmaları noktasında çevreleriyle birlikte onlara ilham olmak amacıyla hayata geçen projede gençler bilim insanlarıyla online ortamda bir araya geliyor.

Bilim Kahramanları Derneği ve Pfizer Türkiye’nin ortak projesi Bilim Gençlerle Kazanacak nisan ayı takvimini belirledi. Çevrimiçi atölyelerde 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencileri bilim insanları ile bir araya gelmeye devam edecek.

Ortalama 90 dakikalık online bilim etkinlikleri kapsamında öğrenciler, bilim alanına dair derinlemesine bilgi edinirken; aynı zamanda interaktif bir şekilde uygulanan birbirinden ilgi çekici deneyleri gözlemleme şansı elde ediyor. Tamamen ücretsiz olan online bilim etkinliklerinin sonunda tüm katılımcılara dijital sertifika veriliyor.

Nisan ayı etkinlik takvimi:
  • Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevginar Vatan ile psikoloji bilimi,
  • İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Evren Erşahin ile atık sular ve enerji,
  • Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Kuralay ile analitik kimya

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi Online Bilim Etkinlikleri Kayıt Formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzjjIppjTAbn74IhE3yGMb9AMjvYzcIOHvMCUBMovu7ofRug/viewform
Online Bilim Etkinlikleri ile ilgili sorular için: atolye@bilimkahramanlari.org

Yorum yaz